24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Kurs języka angielskiego


W dobie wkraczania Polski do Unii Europejskiej, wszyscy już wiemy jak istotna jest znajomość języka obcego, zwłaszcza tego międzynarodowego, czyli angielskiego. Nie jest to już kwestia studiowania, znalezienia pracy zagranicą, czy wyjazdów wakacyjnych, ale również zwiększenia swoich możliwości tu, na miejscu. Chcemy przecież rozumieć o czym jest najbardziej popularna w danej chwili piosenka, co oznaczają slogany reklamowe na billboardach albo jak skorzystać z nowego programu komputerowego.
Na terenie Sierakowic istnieje możliwość nauki języka angielskiego na kursach prowadzonych przez panią Katarzynę Węsierską. Odbywają się one w sesjach półtoragodzinnych, raz w tygodniu, w Gimnazjum lub w Szkole Podstawowej. Założona przez nią szkółka SELENE działa od września 2002 i obejmuje 3 poziomy nauczania: beginners, pre-intermediate, post-intermediate. Po określeniu umiejętności i predyspozycji językowych kandydatów, powstały następujące grupy: początkująca – dzieci (7-10 lat) oraz dorośli; średnio zaawansowana – dzieci (11-12 lat) i młodzież (12-15) oraz wysoko zaawansowana młodzieży i dorosłych. Jak więc widać możliwości rozpoczęcia nauki bądź też doskonalenia znajomości angielskiego są ogromne. Opinie na temat jakości prowadzonych zajęć są pozytywne. Pani Kasia przyznaje, że sporo czasu spędza na przygotowanie się do lekcji: „Próbuję wdrażać innowacyjne metody nauczania, koncentruję się jednak zawsze na komunikatywnym aspekcie języka. Język, bowiem jest narzędziem, którym chcemy się posługiwać do porozumiewania z innymi. Staram się zadbać o to, by wszystkie tzw. dziedziny językowe tj. mówienie, rozumienie ze słuchu, czytanie oraz pisanie były na moich zajęciach praktykowane. Priorytetowym jednak elementem lekcji jest mówienie: odgrywanie ról stymulowanych i rzeczywistych, powtarzanie słownictwa, prowadzenie otwartych rozmów.”
Zajęcia są zintegrowane z nauczaniem innych przedmiotów: historii, literatury, matematyki, przyrody, sztuki. Najmłodsi utrzymują od pewnego czasu kontakt z dziećmi ze Stanów Zjednoczonych, do których napisały swoje pierwsze listy, przesyłając im kilka drobiazgów promujących nasze piękne tereny. Kto wie, może kiedyś dojdzie do wymiany uczniów?
W tej chwili trwają prace nad utworzeniem strony internetowe firmy SELENE, gdzie kursanci będą mogli publikować swoje teksty, gdzie będzie można sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując testy, krzyżówki; gdzie będzie można pogłębiać swoją wiedzę na temat krajów anglojęzycznych.
W przyszłym roku planowane jest również utworzenie grupy dla dzieci dyslektycznych, bo wiadomo, że problem dotyka coraz szersze grono uczniów, co jednak nie powinno wykluczać ich z możliwości nauki języka obcego. Jeśli znajdą się chętni do nauki Business English, taka grupa też będzie stworzona.
Kursanci są wysoce zmotywowani, regularnie uczęszczają na zajęcia (wielu ma stu-procentową frekwencję), odrabiają prace domowe i zaliczają testy sprawdzające ich postępy w nauce. Nic więc dziwnego, że Święty Mikołaj pamiętał o nich przed Bożym Narodzeniem...a teraz zbliża się koniec roku szkolnego i Dzień Dziecka. SELENE chciałaby cieszyć się tym dniem razem z dziećmi, młodzieżą, jak również ich rodzicami. Na organizowany pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury festyn przygotowano loterię fantową, w której głównymi nagrodami będą darmowe kursy języka angielskiego na rok szkolny 2003/2004 oraz inne nagrody pocieszenia: książki, słowniki... Serdecznie zapraszamy!
Wszelkie pytania, jak i prośby o pomoc merytoryczno-dydaktyczną z angielskiego można kierować pod adres: katarzynawesierska@wp.pl

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt