24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Co słychać w Przedszkolu w Szklanej?


Nauczyciele z Przedszkola Samorządowego w Szklanej wpadli na bardzo dobry pomysł – poprawienia kondycji finansowej instytucji. Przy pomocy dzieci przygotowali wiele świątecznych kartek, pudełek i torebek na prezenty oraz stroiki i szopki. Wszystko to na kiermasz świąteczny, z którego dochód będzie przeznaczony na potrzeby placówki.
Wszystkie opakowania świąteczne, kartki i inne wyroby są bardzo piękne, a i ceny niezwykle konkurencyjne. Ręcznie wykonane kartki można kupić w każdej kwiaciarni, ale te wykonane w Przedszkolu w Szklanej są znacznie tańsze i równie piękne. A co najważniejsze – można w ten sposób wesprzeć szlachetny cel. Przygotowane na kiermasz wyroby są także do kupienia w siedzibie Przedszkola.
Nie jest to pierwszy tego rodzaju pomysł; w ubiegłym roku Przedszkole przygotowywało kartki komunijne, a co roku organizuje loterię fantową na gminnych dożynkach, która cieszy się dużym powodzeniem. Każdy los wygrywa, a nagrody – podarowane przez sponsorów – niejednokrotnie przewyższają wartość losu. W tym roku zebrano 1 600 zł. Dzięki temu wymieniono okna w jednej z sal. Potrzeby placówki są jednak znacznie większe.
Jeśli kiermasz świąteczny się powiedzie, to pracownicy planują w przyszłym roku zorganizować go na większą skalę wraz z innymi ośrodkami terapeutycznymi.
Przedszkole w Szklanej istnieje sześć lat. Są tu dwie grupy dzieci: II, do której uczęszczają dzieci młodsze i z głębokim upośledzeniem oraz grupa III, gdzie są dzieci z upośledzeniem umiarkowanym i znacznym. W placówce prowadzone są zajęcia z rehabilitacji, logopedii, terapia zajęciowa, zajęcia z psychologiem. Latem dzieci wyjeżdżają na hipoterapię. Uczniowie i opiekunowie uczestniczą w różnego rodzaju festynach integracyjnych i biorą udział w konkursach np. plastycznych, starając się być widoczni. Dzieci uczestniczyły w festynie sportowym w Przodkowie, gdzie zdobyły różne nagrody.
Obecnie w Przedszkolu jest 11 dzieci, które codziennie uczestniczą w zajęciach. Jest też siedmioro dzieci, które przyjeżdżają tylko na rehabilitację. Jest to tzw. wczesna interwencja. Pani dyrektor oraz nauczycielki starają się unowocześniać Przedszkole. Przez cały czas są dokupowane nowe pomoce dydaktyczne, aby dzieci miały na czym pracować i uczyć się. Dzieci uczestniczą w zajęciach dydaktyczno–wychowawczych i ruchowych. Są też zajęcia dowolne, kiedy to dzieci uczą się dysponować wolnym czasem.
A. Król

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt