24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Niepodległościowe biegi uliczne „Wokół Ołtarza Papieskiego”


Piękna jesienna pogoda, duża frekwencja oraz wspaniała atmosfera stworzona przez organizatorów były podstawą tego, że byliśmy świadkami bardzo udanych zawodów. Organizatorzy cyklicznej już imprezy, czyli Gminny Klub Sportowy Sierakowice wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Kartuzach, postarali się o należyte uświetnienie Święta Niepodległości. Trasa biegów również nie jest przypadkowa, ponieważ znajduje się w parku z Ołtarzem Papieskim, co w jakimś stopniu przypomina o wizycie Papieża-Polaka w naszej diecezji.
Zawody zaczęły się od uroczystego otwarcia oraz symbolicznego złożenia wiązanki kwiatów i zapalenia znicza przy pomniku upamiętniającym ofiary walki o odzyskanie niepodległości. Wiązankę złożyła delegacja sportowców; Magda Rogala z Podjaz, Łukasz Naczk i Tomasz Kuśmierek z Sierakowic. Po części oficjalnej nastąpiły zmagania sportowe. Łącznie w całych zawodach uczestniczyło 243 zawodników, wywodzących się nieomal z całego województwa pomorskiego. Walka o czołowe lokaty trwała do ostatnich metrów. Najbardziej spontaniczne, do końca trzymające w napięciu, były rozgrywki biegowe tych najmniejszych.
Trójce najlepszych zawodników w każdej z ośmiu konkurencji wręczono okolicznościowe medale wraz z pamiątkowymi dyplomami.W najważniejszych biegach dnia, biegach głównych kobiet i mężczyzn, dodatkowo uhonorowano zwycięzców nagrodami pieniężnymi i biżuterią (dla kobiet).
Dekoracji dokonywali proboszcz parafii pw. Św. Marcin ks. Bronisław Dawicki, dyrektor GOK-u Irena Kulwikowska oraz z-ca prezesa GKS Sierakowice Krzysztof Kolke.
Wszyscy uczestnicy biegów, dzięki sponsorowi – piekarni Gminnej Spółdzielni „SCH” w Sierakowicach – zostali poczęstowani drożdżówką oraz herbatą.
Ks. Bronisław Dawicki powiedział o zawodach: – Wspaniała impreza, solidnie przygotowana, dlatego też ukłon i wielkie podziękowania dla organizatorów. Mam nadzieję, że w przyszłości, szacowne grono organizatorów rozważy moją propozycję, aby tak udaną imprezę, akurat w tym miejscu przy kościele i Ołtarzu Papieskim postarać się przeprowadzić w tzw. „Dniu Papieskim”, z czego oczywiście byłbym bardzo rad.
Organizacyjny sukces imprezy zawdzięczamy przede wszystkim jej dobremu przygotowaniu przez szeroką rzeszę działaczy naszego Klubu.
W tym roku szczególne podziękowania należą się Maciejowi Lewandowskiemu i Mirosławowi Senwickiemu, których wspomagali Krzysztof Kolke, Zbigniew Szramka, Jarosław Baranowski, Dariusz Dawidowski, Waldemar Formela, Zbigniew Kuczkowski.
Świetnie wywiązali się ze swej roli druhowie z OSP w Sierakowicach oraz miejscowi policjanci, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników i utrzymaniem porządku. Nieoceniona okazała się również pomoc, jaką zaoferowali uczniowie gimnazjum w Sierakowicach. Na przykładzie tej imprezy widać jak świetnie zorganizowany zespół ludzi potrafi sprawnie, szybko i bezpiecznie zorganizować tak rewelacyjne zawody.
Tadeusz Wesółka

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt