24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Z bibliotecznej szuflady


11 marca 2008 w lokalu Filii Bibliotecznej w Gowidlinie odbyło się spotkanie zaprzyjaźnionych z biblioteką czytelniczek. Spotkanie miało charakter towarzyski, a głównym celem była wymiana opinii na tematy kulinarne. Dzięki przygotowanej przez panią Alicję Dyszer części artystycznej, w której uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gowidlinie, panie w miłej atmosferze, przy dobrej kawie i cieście, spędziły mile czas. Dyskutowano nad książkami o tematyce kulinarnej, takich jak „Nowe czasy na stole i w spiżarni” czy „Gospodarstwo domowe”. Chętnie wymieniano się różnymi przepisami.
*
Biblioteka Publiczna w Sierakowicach ma Słownik ks. Bernarda Sychty!
Z wielką radością informujemy wszystkich zainteresowanych językiem kaszubskich o fakcie nabycia przez naszą placówkę siedmiotomowego kompletu „Słownika gwar kaszubskich na tle kultury ludowej” ks. Bernarda Sychty. Udało się zakupić ten cenny nabytek od znanego artysty-fotografika i miłośnika kultury kaszubskiej, pana Edmunda Kamińskiego z Wejherowa. Książki są w dobrym stanie więc mamy dużą nadzieję, że posłużą sporej grupie miłośników kaszubszczyzny.


*
13 kwietnia – Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia
W tym roku po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia, który ustanowiony został przez Sejm 14 listopada ubiegłego roku „w hołdzie ofiarom zbrodni katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 roku”.
Biblioteka Publiczna przygotowała w kwietniu wystawę książek i artykułów dotyczącej zbrodni katyńskiej. Mamy nadzieję, że uda nam się nabyć w następnych miesiącach ciekawe publikacje dotyczące tego tematu i w przyszłości wzbogacić kolejne wystawy.

Joanna Telega
Dyrektor Biblioteki


Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt