24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Sierakowiczanie przy grobie ks. Bernarda Sychty w Pelplinie


Drugiego czerwca z Sierakowic wyruszyła grupa pielgrzymów na grób ks. Bernarda Sychty. Wycieczkę poprzedziła msza św. w intencji zmarłych kapłanów – ks. Bernarda oraz dawnego proboszcza parafii św. Marcina - ks. Tadeusza Klana.

Po przyjeździe do Pelplina sierakowiczanie złożyli kwiaty na grobie ks. Bernarda Sychty, następnie zwiedzili katedrę. Na zaproszenie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Pelplinie - pani Zofii Kiedrowskiej - uczestnicy mieli możliwość obejrzenia wystawy poświeconej księdzu Bernardowi oraz prezentacji multimedialnej przygotowanej przez kleryków tamtejszego seminarium duchownego. Dodać należy, że biblioteka od ponad roku nosi imię ks. Bernarda Sychty – znakomitego człowieka, kapłana, artysty i etnografa. W Pelplinie rok 2007, podobnie jak w gminie Sierakowice, został ogłoszony rokiem ks. Bernarda Sychty.

W drodze powrotnej do Sierakowic pielgrzymi udali się na górę Jana Pawła II, gdzie w 1999 roku nieżyjący papież odprawił mszę św. i gdzie stał ołtarz – dzieło sierakowickich rzemieślników. Obecnie, po przeniesieniu ołtarza do Sierakowic, jest to szczególne miejsce dla każdego mieszkańca naszej gminy i niezwykła pamiątka tamtego dnia.

Kolejnym i ostatnim punktem wycieczki było złożenie kwiatów na grobie dawnego proboszcza sierakowickiej parafii - ks. Tadeusza Klana, którego grób znajduje się na cmentarzu w Starogardzie Gdańskim.
A.K.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt