24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

XIV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Są takie dni w roku, gdy jesteśmy inni niż zawsze – bardziej otwarci i chętni do niesienia pomocy innym. Jednym z takich szczególnych dni jest finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny mieszkańcy gminy Sierakowice udowodnili, że serca mają wielkie i hojne. Podczas tegorocznego XIV finału zebrano 9 775,20 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na sprzęt ratujący życie dzieci poszkodowanych w wypadkach i na naukę pierwszej pomocy.
Podobnie jak w latach ubiegłych, wczesnym rankiem grupy wolontariuszy pod opieką pani Wiesi Płotka z Gimnazjum w Sierakowicach, udały się w pobliże naszych kościołów, aby zbierać pieniądze. W tym roku zrezygnowano z koncertu i licytacji orkiestrowych gadżetów, skupiając się na dotarciu do jak największej liczby mieszkańców naszej gminy. Była to swoista „objazdowa” Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, gdyż wolontariusze, oprócz Sierakowic, byli jeszcze w Gowidlinie, Tuchlinie, Kamienicy Królewskiej, a także na specjalne zaproszenie – w Klukowej Hucie.
Kwoty zebrane w gminie Sierakowice dla WOŚP z roku na rok są coraz większe. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku było to 8 107,35 zł. Być może podczas kolejnego finału przekroczymy 10 tys. zł. Wszystko zależy od naszej hojności. Ale nie bicie rekordów jest istotą tej zbiórki, a umiejętność dzielenia się z innymi. Od początku istnienia fundacji Jurka Owsiaka, pieniądze przez nią zbierane przeznacza się na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Pieniądze przez nas ofiarowane pośrednio ratują ludzkie zdrowie i życie. Warto o tym pamiętać.
XIV finał WOŚP już za nami. Wszystko zostało doskonale zaplanowane i zorganizowane dzięki zaangażowaniu wielu osób, którym należą się słowa podziękowania. Szefową sztabu i opiekunką wolontariuszy była pani Wiesia Płotka. Grupa „dwudziestu wspaniałych” czyli wolontariuszy z sierakowickiego gimnazjum to: Alicja Dawidowska (kl. II G), Anna Mielewczyk (kl. II F), Szymon Hejden (kl. III I), Kornelia Mielewczyk (kl. III F), Tomir Kobiela (kl. II G), Edyta Deeg (kl. III D), Daria Radzikowska (kl. III J), Joanna Szymanowska (kl. III J), Marietta Konkol (kl. III J), Karol Damps (kl. III F), Sandra Lewna (kl. III F), Kamila Wróblewska (kl. III F), Sabina Bladowska (kl. III F), Michał Gilmajster (kl. II G), Izabela Krefta (kl. II G), Martyna Grzenkowicz (kl. II G), Beata Maszke (kl. II G), Marta Eggert (kl. II G), Jakub Stencel (kl. II F) oraz Martyna Terman (kl. IV A, Sz.P.). Wolontariuszy do Tuchlina, Kamienicy Królewskiej, Gowidlina i Klukowej Huty dowozili: Wiesia Płotka, Tomasz Ziemann oraz Maciej Lewandowski. Nad sprawnym liczeniem pieniędzy czuwały panie: Ewa Dominik, Barbara Wesółka i Elżbieta Grzenkowicz oraz panowie: Mieczysław Wereda, Maciej Lewandowski i Tomasz Ziemann. Ale największe słowa podziękowania należą się wszystkim ofiarodawcom za szlachetny dar serca. Jakby to powiedział Jurek Owsiak: Wielkie dzięki!
A.K.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt