24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Indeks dla maturzystki - Pauliny Jaroszyk


W dniach 1-2 czerwca 2007r. odbyły się eliminacje centralne XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku żywienie człowieka i gospodarstwo domowe w Lublinie. ZSP w Sierakowicach po raz drugi reprezentowała Paulina Jaroszyk - zeszłoroczna finalistka.
Olimpiada tradycyjnie składała się z dwóch części: teoretycznej składającej się z 60 pytań i praktycznej, która polegała na wykonaniu trzech zadań. Wśród nich znalazły się polecenia wykonania de volaille, wywabienia plam, rozpoznania smaku, przedstawienia sposobu wykonana soku malinowego, powideł ze śliwek i kompotu wiśniowego.
Wyniki olimpiady potwierdziły wybitne umiejętności praktyczne i wiedzę teoretyczną Pauliny. Tym razem uzyskała tytuł laureata. Upoważnia on do otrzymania indeksu na określoną uczelnię.
O takim sukcesie marzy wielu uczestników. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie kształcenia.
Mirosława Cyman

Absolwenci klas maturalnych opuścili mury szkoły
„Do tych minionych dni będziemy jeszcze wracać nieraz, jak do zamkniętych dawno drzwi, do ksiąg, co się często otwiera”

W całej Polsce rok szkolny 2006/2007 ukończyło ok. 450 tys. tegorocznych maturzystów w ponad 8 tys. szkół ponadgimnazjalnych. Mury ZSP w Sierakowicach opuściło w dniu 27 kwietnia tego roku 84 abiturientów – uczniów Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Profilowanego i Technikum.

Podczas uroczystej akademii, przygotowanej przez uczniów klasy II LP pod opieką pani mgr Ewy Szlaga-Ortmann oraz pani mgr Lucyny Kuczkowskiej, jako pierwsi otrzymali świadectwa z rąk pani dyrektor Krystyny Formela najlepsi uczniowie. Zaproszeni na tę uroczystość rodzice zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi. Następnie pani dyrektor wręczyła świadectwa pozostałym abiturientom. Nie zabrakło też uczniowskich podziękowań skierowanych do dyrekcji szkoły, wychowawców, pozostałych nauczycieli oraz rodziców.

Uroczystość została uświetniona programem artystycznym, który podkreślał szczególnie wartość NAUKI, PRACY I MIŁOŚCI oraz zawierał kilka wskazówek na dalszą drogę życiową: „Taki człowiek jest najbogatszy, który najpełniej rozwinąwszy swe zdolności ma największy i najbardziej dobroczynny wpływ na innych ludzi.”; John Ruskin: „Najwyższa nagroda pracy to, czym pozwala nam się stać.”; Prymas Stefan Wyszyński: „Pot oblicza i mozół dłoni nie upokarza, tylko dźwiga i wywyższa.”; „Miłość mówi niewiele, za to dużo czyni. Podejmowanie wysiłku, aby dać szczęście innym jest jedynym sposobem jego osiągnięcia”.

Odbyła się także gala wręczenia specjalnych nagród dla maturzystów. Statuetki w następujących kategoriach otrzymali :
- „MŁODY EINSTEIN” – Danuta Breza,
- „POTOMKOWIE SZEKSPIRA” – Antonina Reclaf,
- „POLITYK ROKU” – Alicja Pawelczyk,
- „ŻELAZNA PIĘŚĆ” – Łukasz Piekarski,
- „STARSZY SZEREGOWY – SPOCZNIJ !” – Monika Krefta,
- „Z UŚMIECHEM PRZEZ ŻYCIE” – Maria Cymerman.

Wszyscy uczniowie, opuszczający mury naszej szkoły, zostali obdarowani drobnymi upominkami przez koleżanki i kolegów z młodszych klas. Naszym absolwentom życzymy dalszych sukcesów i powodzenia w dalszej drodze życiowej.

Natalia Labuda kl. II LP

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt