24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Będzie nowy radiowóz


Prawdopodobnie jeszcze w tym roku sierakowiccy policjanci otrzymają nowy samochód. Radiowóz zostanie zakupiony dzięki pomocy finansowej gminy Sierakowice. Na ostatniej sesji rady gminy 17 czerwca radni podjęli stosowną uchwałę wyrażając wolę wsparcia finansowego tutejszego komisariatu.

Na zakup radiowozu przeznaczono 37 tys. zł. z tegorocznego budżetu i jest to część kwoty potrzebnej na ten cel, pozostała będzie pochodzić z Komendy Głównej Policji. Pieniądze zostaną przekazane Wojewódzkiej Komendzie Policji w Gdańsku, która ogłosi przetarg na zakup radiowozów dla pomorskiej policji. Na razie nie wiadomo, jaki samochód trafi do sierakowickiego komisariatu.

Obecny na sesji młodszy aspirant Stefan Karcz, kierownik ogniwa prewencji Komisariatu Policji w Sierakowicach, podziękował radnym i wójtowi za coroczne wspieranie komisariatu. Samorządy w całej Polsce dofinansowują Policję, środki przekazywane przez nasz gminny samorząd są przeznaczane na paliwo i dodatkowe dyżury policjantów. Teraz, dzięki wsparciu gminy, policjanci zyskają nowy radiowóz. Prośby kierowane od dwóch lat przez komendanta Krzysztofa Krużyckiego do sierakowickich samorządowców zostały wreszcie wysłuchane.
A.K.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt