24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Pasjonujące derby


W derbach gminy Sierakowice zasłużone zwycięstwo odniósł zespół z Paczewa. W pierwszej połowie lekką przewagę uzyskał zespół z Gowidlina, uwidaczniając to bramką zdobytą w 30 minucie gry przez Andrzeja Konkel po fatalnym błędzie obrońcy Paczewian Patryka Sulisz. Po pierwszej części wydawało się, że to zawodnicy z Gowidlina będą dyktować warunki, tym bardziej, że to oni mają aspiracje awansu do wyższej ligi. Niestety, ku zaskoczeniu licznie zebranej publiczności, co się rzadko zdarza w rozgrywkach B-klasowych, po przerwie sytuacja diametralnie się zmieniła.To zespół Kaszub raz za razem stwarzał groźne sytuacje pod bramką Krzysztofa Kolke. W 60 minucie gry, po pięknej akcji całego zespołu i bardzo silnym dośrodkowaniu Karola Stenki piłka trafiła w głowę Gańskiego i odbiła się tak niefortunnie, że wpadła w samo okienko bezradnego bramkarza FC Gowidlina, wyrównując w ten sposób stan meczu.
W 80 minucie gry, po kolejnej efektownej akcji Paczewian, bramkę z bliskiej odległości zdobył Król ustalając ostatecznie wynik meczu.
Porażka zawodników z Gowidlina jest zaskoczeniem i nieco komplikuje ich szansę awansu, ale zostało jeszcze pięć kolejek i „dopóki piłka w grze” wszystko jest możliwe.
Tadeusz Wesółka

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt