24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Odznaczenia dla złotych jubilatów


W środę 4 stycznia br. w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Sierakowicach miała miejsce jedna z najpiękniejszych uroczystości, jaką my, pracownicy Urzędu, mamy przyjemność organizować. Przyjęły nasze zaproszenie pary małżeńskie, które w 2005r obchodziły złote gody. W spotkaniu uczestniczyło 17 par. Widocznie stan zdrowia nie pozwolił przybyć na tą miłą uroczystość pozostałym parom, bo ogółem par powinno być w tym roku więcej.
Jubilaci otrzymali odznaczenia Prezydenta Rzeczpospolitej za długoletnie pożycie, które wręczał wójt gminy Tadeusz Kobiela wraz z zastępcą Zbigniewem Fularczykiem i przewodniczącym rady gminy Zbigniewem Suchtą. Jubilaci otrzymali listy gratulacyjne, piękne wiązanki kwiatów i drobne upominki rzeczowe.
Wójt przywitał przybyłych Jubilatów, pogratulował jubileuszu i wyraził wdzięczność za trud wychowawczy, za trud życia w niełatwych warunkach społecznych i politycznych. Elegancja i odświętność Jubilatów, dobre humory, krzepkość serca i dowcipu sprawiły, że spotkanie nabrało niezwykle miłej atmosfery, rodzinnego klimatu; były wspomnienia, zażywanie tabaki, dużo uśmiechu. Odświętny klimat spotkania zawdzięcza się również pracowitym paniom z Urzędu Stanu Cywilnego – Teresie Skierka i Ewie Winiarskiej.
Spotkanie uatrakcyjnił występ zespołu dziecięcego „Tuchlińske Skrzaty”.
W 2005 r. Złoty Jubileusz obchodzili: Urszula i Stanisław Blokowie z Sierakowic, Irena i Stanisław Bulczakowie z Sierakowskiej Huty, Helena i Anastazy Ciroccy z Mojusza, Janina i Jan Dalecy z Sierakowic, Jadwiga i Stanisław Formelowie z Sierakowic, Anna i Stanisław Gołąbkowie z Mojusza, Bolesława i Stanisław Kaniowscy z Sierakowic, Zofia i Stanisław Kreftowie z Gowidlina, Jadwiga i Stanisław Kręczkowscy z Sierakowic, Bronisława i Franciszek Kuczkowscy z Sierakowic, Anna i Leon Kulwikowscy z Tuchlina, Wacława i Michał Lejkowie z Kamienicy Królewskiej, Aniela i Józef Mańscy ze Sroczej Góry, Stanisława i Bronisław Mejnowie z Sierakowic, Irena i Józef Miotkowie z Patok, Helena i Brunon Myszkowie z Sierakowic, Adela i Czesław Myszkowie z Sierakowic, Helena i Zygmunt Szynszeccy z Łączek, Elżbieta i Czesław Woźniakowie z Sierakowic.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt