24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Wdzięczni za dar pontyfikatu Jana Pawła II


28. rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową była obchodzona bardzo uroczyście w Zespole Szkół w Gowidlinie. Postanowiliśmy włączyć się w świętowanie VI Dnia Papieskiego, który tego roku upływał pod hasłem: Jan Paweł II Sługa miłosierdzia.

My – uczniowie szkoły, która nosi imię Papieża - Polaka czujemy się szczególnie zobowiązani, aby tego dnia jednoczyć się wokół osoby naszego patrona. Osoby, która zawsze zwracała się w stronę dzieci i młodzieży wołając głośno z mocą i pasją - Nie lękajcie się!

Przygotowania do tego święta podjęliśmy wraz z księżmi z naszej parafii. W ramach popołudniowego nabożeństwa różańcowego w kościele, uczniowie gimnazjum przygotowali montaż słowno – muzyczny poświęcony Ojcu Świętemu.

Zadbaliśmy także o wystrój naszej szkoły. W każdej klasie powstały lub zostały uaktualnione kąciki poświęcone życiu i twórczości patrona. Uczniowie gimnazjum przygotowali też gazetkę w sali gimnastycznej, na której umieścili zawołanie VI Dnia Papieskiego.

16 października o godzinie 900 cała społeczność szkolna udała się na uroczystą mszę świętą, którą celebrował ksiądz proboszcz Leszek Knut. We mszy uczestniczył także poczet sztandarowy, zaproszeni goście oraz rodzice.

Po mszy świętej udaliśmy się wszyscy do sali gimnastycznej, gdzie młodzież z klasy III b i II b przedstawiła spektakl, który dostarczył nam wielu wzruszeń i niezapomnianych przeżyć.

Akcja przedstawienia rozgrywała się w teatralnej kawiarence, gdzie spotkali się przyjaciele Karola Wojtyły, pamiętający go jeszcze z czasów dzieciństwa. Nie zabrakło więc anegdot o wyprawach kajakowych z młodzieżą, zabawnych scen z czasów, kiedy młody Lolek chodził po górach ani też wadowickich kremówek, serwowanych wśród widowni. Wysłuchaliśmy także fragmentów homilii Jana Pawła II oraz Tryptyku rzymskiego przeplatanych występami chóru szkolnego Kantylena. Całość odbyła się w przepięknie przygotowanej scenerii, przy blasku świec i została wspaniale poprowadzona przez prezenterów Katarzynę Bigus i Adama Lejka – uczniów gimnazjum. Po występie, pełni zadumy i refleksji, udaliśmy się na lekcje, które w części również zostały poświęcone tematyce papieskiej.

Ten dzień uświadomił nam jeszcze bardziej, że Ojciec Święty zawsze pokładał wielką ufność w młodości. Mówił, że młodzi są jego nadzieją, nadzieją kościoła i świata.Taka ufność zobowiązuje zwłaszcza nas, którzy wybraliśmy sobie Jana Pawła II jako patrona szkoły.

Sylwia Kostuch
Michalina MielewczykWersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt