24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 
Dla spragnionych wiedzy
Centra Kształcenia na Odległość na Wsiach


Od kilku miesięcy przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach działa Centrum Kształcenia na Odległość. 11 kwietnia odbyło się spotkanie podsumowujące półmetek realizacji tego projektu.

Centrum rozpoczęło działalność w lutym. W pracowni znajduje się 10 komputerów z dostępem do internetu. Obecnie zainteresowani mogą korzystać z 23 bezpłatnych kursów, ale już wkrótce ich liczba wzrośnie do 50. Korzystając z tej formy kształcenia można podnieść kwalifikacje zawodowe, zdobyć nowe umiejętności i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Uczniowie mogą skorzystać z bogatej oferty kursów z przedmiotów ogólnokształcących. Kursy są tak przygotowane merytorycznie, aby ułatwić naukę krok po kroku. Centrum umożliwia także naukę osobom niepełnosprawnym.

Obecnie z oferty Centrum Kształcenia na Odległość korzysta ponad dziewięćdziesięciu kursantów. Znaczna większość z nich realizuje kursy w domu, gdyż posiadanie komputera z dostępem do internetu daje taką możliwość, jednakże egzamin zdaje się w obecności opiekuna w pracowni Centrum.

W spotkaniu podsumowującym półmetek działania Centrum uczestniczyli: Krystyna Formela - dyrektor ZSP, Janina Kwiecień - starosta kartuski, Maria Karolak - inspektor ds. ochrony środowiska w sierakowickim urzędzie gminy, Anna Dereń - dyrektor Powiatowego Ośrodka Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Kartuzach, Jolanta Tersa - dyrektor wydziału edukacji starostwa powiatowego, Piotr Leszczyński - dyrektor ZEAS w Sierakowicach, Ryszard Klajn - kierownik GOPS oraz Grzegorz Jacewicz - opiekun pracowni komputerowej.

Zainteresowani ofertą Centrum Kształcenia na Odległość mogą kontaktować się z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych, tel. 058 681 62 70.
A.K.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt