24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Samorządowcy w Saint-Ghislain


W dniach od 15 do 19 maja delegacja samorządowców gminy Sierakowice przebywała z wizytą w partnerskim mieście Saint-Ghislain w Belgii. Naszą delegację powitał nowy burmistrz miasta Daniel Olivier, któremu wójt Tadeusz Kobiela złożył gratulacje z okazji wyboru na nową kadencję.

W trakcie wizyty przypadało coroczne święto miasta. W tym dniu został uruchomiony karylion na wieży zegarowej, który co godzinę wygrywa melodię „Kaszëbsczé jezora, kaszëbsczi las”. Jest to zaszczyt i niezwykłe wyróżnienie dla naszej gminy. „To znakomita promocja, nie tylko gminy Sierakowice, ale także całych Kaszub.” – mówi Zbigniew Fularczyk, zastępca wójta gminy.

Podczas tej uroczystości obecny był także inicjator tej zagranicznej współpracy międzygminnej - Jan Cibulla – konsul RP w Belgii.

Podczas spotkań roboczych delegacje uzgodniły również szczegóły dotyczące wymiany młodzieży. W sierpniu tego roku grupa sierakowickich uczniów pojedzie do Saint-Ghislain, aby poznawać kulturę regionu oraz pogłębiać znajomość języka francuskiego. W tym celu młodzież zamieszka u belgijskich rodzin i uczestniczyć będzie w kursach języka francuskiego.


Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt