24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Anioł pasterzom mówił...


Anioł to niezwykle ważna postać w dziejach ludzkości. Od pradziejów oznajmiał ludziom wolę Boga, oznajmił także ludzkości dobrą nowinę: „Chrystus się wam narodził”, i jest naszym dobrym stróżem.

W ubiegłym roku miałam przyjemność uczestniczyć, w Szkole Podstawowej w Puzdrowie, na podsumowaniu konkursu na najpiękniejszą szopkę wykonaną przez uczniów. Barwność i różnorodność szopek była zachętą, aby i w tym roku, na kilka dni przed wigilią, zachłysnąć się atmosferą zbliżających się świąt, popatrzeć na uśmiechnięte i pełne radości twarze dzieci, poczuć ciepły i serdeczny klimat tej szkoły. Dekoracja szkolnego holu żyła już atmosferą świąteczną.
Tegoroczny konkurs, na własnoręcznie i osobiście wykonanego anioła, był kontynuacją tradycji bożonarodzeniowych w tej szkole.
Pani dyrektor Teresa Piotrowska, podsumowując konkurs, powiedziała, że spełnia one wiele celów. Po pierwsze – pozwala, aby radośniej upłynęło oczekiwanie na najpiękniejsze święta roku; po drugie – uczy twórczego myślenia i aktywności; po trzecie – rozwija zdolności plastyczne i artystyczne, po czwarte - integruje całą rodzinę, która żyje sprawami dzieci.

Podobnie jak w roku ubiegłym, także i tym razem, inicjatorem i pomysłodawcą konkursu była pani Małgorzata Herczuk – nauczycielka klasy zerowej.
Patrząc na ilość i artyzm wykonanych aniołów, odnosiło się wrażenie, że niebo się otwarło i spłynęło na ziemię, i że jest wśród nas. Komisja, oceniająca prace, miała niezwykle trudne zadanie, bo wszystkie anioły były piękne, i wykonane dużym nakładem sił i serca.

Komisja postanowiła nagrodzić następujące dzieci za ich pomysłowość i trud tworzenia aniołów. Pierwsze miejsce przyznano Karolinie Labuda z kl. V; dwa równorzędne drugie miejsca zajęli Mateusz Sikora z kl. „O” i Patrycja Sikora z kl. „O”, trzecią lokatę przyznano Dawidowi Stefańskiemu z kl. IV.
Przyznano również sześć wyróżnień: Martynie Deik z kl. I, braciom Walkusz – (Pawłowi z „O” i Piotrowi z kl. V), Magdzie Naczk z kl. V, rodzeństwu Keller – (Adasiowi z kl. II, Magdzie z kl. I, Marcie z „O” Wojtkowi z kl. VI, i Agnieszce z kl.V), rodzeństwu Lis (Aleksandrze z „O”, Kacprowi z kl. II i Julicie z kl. IV) oraz Dawidowi Klejna z kl. IV.
Dyplomy i drobne upominki, ufundowane przez Radę Rodziców, wręczał nagrodzonym i wyróżnionym Zbigniew Suchta - przewodniczący Rady Gminy, przy udziale pani dyrektor Teresy Piotrowskiej i inicjatorki konkursu Małgorzaty Herczuk. Gratuluję nagrodzonym i wyróżnionym, oraz pomysłodawcom i organizatorom
M.Karolak
M. Karolak

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt