24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Nowe perspektywy dla młodzieży


W marcu rozpoczął działalność Lokalny Punkt Informacji Młodzieży EURODESK w Sierakowicach. Młodzi ludzie będą mogli w nim uzyskać cenne informacje i pomoc w aktywnym działaniu.
Czym jest EURODESK?
Jest on przeznaczony dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą: pedagogów, pracowników instytucji i organizacji młodzieżowych. Działa w strukturach Programu MŁODZIEŻ, finansowanego przez Komisję Europejską i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Należy do niego 30 krajów Unii Europejskiej .
EURODESK to zawsze aktualna i błyskawiczna informacja.
O co można pytać ?
O wszystko, co jest związane z państwami UE, np.: w jaki sposób szukać pracy w dowolnym państwie, jakie są możliwości wyjazdu w charakterze wolontariusza (informacje związane z konkretnym wyjazdem), gdzie znajdziemy nocleg (adresy schronisk, kwater w danym mieście), ile kosztuje bilet kolejowy, jakie są tam pensje i jakie należy załatwić formalności, by uzyskać prawo pobytu. EURODESK ułatwia nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami z zagranicy, znalezienie partnerów do projektu, czy informacji o szkoleniach i możliwości zdobywania funduszy w Polsce i w Europie.
Jeśli macie jakieś pytania lub potrzebujecie informacji o pracy, wolontariacie, czy też studiowaniu za granicą, SKONTAKTUJCIE SIĘ Z NAMI!
Konsultantami w gminie Sierakowice są Barbara Gojtowska i Daniel Kulwikowski.
Siedziba znajduje się w Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach, tel. 058 681-62-14, e-mail: sierakowice@eurodesk.org
Barbara Gojtowska

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt