24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Gimnazjum tymczasową siedzibą Urzędu Gminy


Gwałtowne deszcze i burze, które przeszły nad Sierakowicami pod koniec maja, stały się powodem przenosin siedziby Urzędu Gminy do sierakowickiego Gimnazjum przy ulicy Spacerowej. I choć na początku wydawało się, że woda wyrządziła wiele szkód w remontowanej siedzibie urzędu, to, jak podkreśla zastępca wójta gminy - Zbigniew Fularczyk, „Żadnych strat z powodu ulewy gmina nie poniosła. Archiwum i najważniejsze dokumenty zostały przeniesione w bezpieczne miejsce jeszcze przed rozpoczęciem rozbudowy budynku urzędu, a dane w zapisie informatycznym są na bieżąco aktualizowane i tak zabezpieczone, że nawet pożar budynku nie spowodowałby ich utraty.”

Szybko i sprawnie przebiegła przeprowadzka do nowej, tymczasowej siedziby Urzędu. W ciągu czterech dni przeniesiono wszystkie referaty, uruchomiono linie telefoniczne i od 1 czerwca rozpoczęto działalność. Numery telefonów pozostały bez zmian. Jedyne niedogodności, jakie spotykają petentów to znaczne oddalenie siedziby Urzędu od centrum Sierakowic oraz brak punktu kasowego. Dlatego wszelkie należności – opłaty za nowy dowód osobisty, podatki, wodę i inne należy uiszczać w Banku Spółdzielczym w Sierakowicach przy ulicy Kartuskiej. Wójt Tadeusz Kobiela apeluje do mieszkańców o wyrozumiałość i jednocześnie przeprasza za te niedogodności.

Gimnazjum pozostanie tymczasową siedzibą Urzędu Gminy do momentu zakończenia prac przy rozbudowie budynku urzędu. Wykonawca inwestycji, firma Elwoz, planuje zakończyć prace do końca roku, a już 20 czerwca odbyło się uroczyste zawieszenie wieńca na krokwiach konstrukcji dachowej.

Zostało utworzone Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które przejęło dotychczasowe kompetencje stanowiska do spraw wodno–melioracyjnych i kanalizacji w Urzędzie Gminy. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Sierakowicach przy ulicy Kartuskiej 12 (w budynku Działu Świadczeń Rodzinnych GOPS), tel. 058 684 73 41.
A.K.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt