24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Przyjemne, pożyteczne i wychowawcze


2 kwietnia br. zaproszono mnie do Szkoły Podstawowej w Sierakowicach na inaugurację cyklu zajęć poświęconych profilaktyce i promocji zdrowia. W pierwszym etapie klasy piąte przygotowały inscenizacje i teatrzyki o treściach higieniczno-zdrowotnych.
Pierwsza scenka pokazywała destrukcję rodziny pod wpływem alkoholizmu ojca. Następne dotyczyły higieny osobistej, agresji i była też forma teleturnieju na temat szkodliwości palenia tytoniu. Inscenizacje odgrywane przez uczniów były doskonale przygotowane, grane z dużym zaangażowaniem, budziły wiele emocji na widowni i kończyły się gromkimi oklaskami widzów. Najważniejsze jednak, że zmuszały do refleksji i do zastanowienia, ośmieszały niedbalstwo i lenistwo. Ta niezmiernie ciekawa forma prezentowania przywar, nałogów i tematów, których przybliżenie zawsze stwarza niemałą trudność - dała młodzieży i obecnym rodzicom ogromny ładunek wiedzy, i była bodźcem do zmiany postaw. Jurorzy oceniali poszczególne występy, co było niezmiernie trudne ze względu na doskonałe i oryginalne kostiumy, ciekawe scenografie, i dobrą grę aktorską. Uczestnicy otrzymali dyplomy.
Na następny dzień przewidziano zajęcia sportowo - ruchowe dla dzieci i ich rodziców na sali gimnastycznej. Przygotowanie takiej imprezy wymaga dużo czasu i zaangażowania ze strony nauczycieli i uczniów, jest niewątpliwie aktywną formą nauczania, lecz efekty są również znacznie większe, niż w tradycyjnej lekcji wychowawczej. Pozytywnym aspektem jest również zaangażowanie rodziców w proces wychowawczy swoich milusińskich, ich obecność w szkole i na zajęciach daje doskonałe fundamenty dialogu nauczycieli i rodziców. Gratuluję nauczycielom przygotowującym tydzień profilaktyki, zaangażowanym uczniom oraz dyrekcji szkoły. Wiem, że była to jedna z wielu ciekawych imprez i uroczystości, jakie mają miejsce w tej szkole.
Maria Karolak

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt