24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Jest nowy plan zagospodarowania


Na ostatniej w ubiegłym roku sesji radni przyjęli bardzo ważny dla naszej gminy dokument – plan przestrzenny zagospodarowania wsi Sierakowice. Jest to wynik intensywnej pracy ekspertów i negocjacji w wielu kontrowersyjnych sprawach, ale ważne, że jest. Znakomita większość wniosków, które wniesiono, została uwzględniona. Posiadając taki dokument będzie mogła nasza gmina szybciej realizować różne przedsięwzięcia inwestycyjne; nie tylko te planowane przez gminę, ale przez każdego mieszkańca również. Tak więc przede wszystkim wszyscy planujący budowę czy rozbudowę domu lub firmy powinni bardzo korzystnie odczuć to, że mamy ów plan.
Plan obejmuje obszar 800 hektarów i dokładnie określa, co i gdzie będzie można budować, jaką działalność uprawiać w jakim miejscu. Są precyzyjnie oznaczone miejsca pod działalność przemysłową i rzemieślniczą, a także bardzo korzystnie nakreślono na nowym planie układ komunikacyjny dla Sierakowic. Przewidziane są dwie obwodnice – mała i duża. Jak mówi wójt Tadeusz Kobiela, ta mała ma większe szanse być wybudowana w niedalekiej przyszłości. Jej przebieg jest zaplanowany ulicą Piwną, przecinać ma Mirachowską, potem ma iść wzdłuż torów, przed zakładami drobiarskimi państwa Gosz ma skręcać i przed Jeziorem Świniewo wpadać na ulicę Słupską. Duża obwodnica raczej w dającej się określić przyszłości nie ma szans na realizację, ale jej przebieg niewiele się zmienił w stosunku do planu zagospodarowania jeszcze z lat 80. Również zmieni się kategoria drogi wiodącej z Kartuz a właściwie z Gdańska; ma ona być tak zmodernizowana, żeby ruch kołowy na przylegających do niej polach zupełnie nie kolidował z ruchem pojazdów na jezdni. Takie uporządkowanie systemu komunikacyjnego powinno bardzo korzystnie wpłynąć na rozwój gospodarczy naszej gminy. Łatwiejsze również powinno być uzyskiwanie pozwoleń na budowę.
Nowy plan wejdzie w życie po opublikowaniu go w Dzienniku Urzędowym Województwa Gdańskiego i powinien zaspokoić potrzeby naszej gminy na najbliższe 15 lat.
M.D.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt