24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Dzień otwarty w ZSP


Gimnazjalistów czeka trudna decyzja związana z wyborem kierunku dalszej nauki i odpowiedniej szkoły. Licea, technika i szkoły zawodowe prześcigają się w ofertach dla młodych ludzi.

Nasza, jedyna w gminie, szkoła ponadgimnazjalna także zabiega o uczniów. W marcu została przeprowadzona akcja informacyjna w kilku najbliżej położonych gimnazjach – w Sierakowicach, Kamienicy Królewskiej, Gowidlinie, Tuchlinie, a także Miechucinie, Lini, Kamienicy Szlacheckiej, Sulęczynie i Mściszewicach. Podczas tej akcji uczniowie zapoznali się z ofertą kształcenia placówki. 1 kwietnia był dniem otwartym i do ZSP przyjechali gimnazjaliści, aby zwiedzić szkołę i przekonać się, jak wygląda tu nauka.

Młodszych kolegów po szkole oprowadzali obecni uczniowie ZSP, którzy pokazali salę komputerową, językową i konsumencką oraz sale lekcyjne, a także bibliotekę i czytelnię. Tam kandydaci do klas pierwszych obejrzeli krótki film o szkole.

Obecnie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach prowadzi nabór do 5 typów szkół: liceum ogólnokształcącego, technikum w dwóch zawodach, zasadniczej szkoły zawodowej i uzupełniającego liceum ogólnokształcącego dla dorosłych. Nauka w LO trwa 3 lata i kończy się maturą. Nabór prowadzony jest do dwóch oddziałów – w pierwszym przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym to matematyka i informatyka, w drugim natomiast języki: polski i angielski. Nauka w technikum trwa 4 lata. Szkoła umożliwia uzyskanie matury i zawodu oraz tytułu technika agrobiznesu lub technika żywienia i gospodarstwa domowego. Uczniowie w wymienionych typach szkół uczą się dwóch języków obcych – angielskiego i niemieckiego.

Nauka w Zasadniczej Szkole Zawodowej trwa 3 lata i kończy się egzaminem z nauki zawodu. Szkoła kształci uczniów w następujących zawodach: blacharz samochodowy, cukiernik, elektryk, elektromechanik, fryzjer, krawiec, mechanik pojazdów samochodowych, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, murarz, piekarz, rzeźnik-wędliniarz, tapicer.

Podczas dnia otwartego szkołę odwiedziło ponad czterystu gimnazjalistów z ośmiu szkół. Ilu z nich od września rozpocznie naukę w sierakowickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych? Czas pokaże.
A.K.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt