24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Konkurs „ Nakrętka 2008”


W poprzednim numerze Wiadomości Sierakowickich pisaliśmy o kolejnej inicjatywie Gimnazjum w Sierakowicach, które brało udział w międzynarodowym projekcie „Szkoła Globalna”. Wytężona praca zaowocowała sukcesem. Gimnazjum ma już tytuł Szkoły Globalnej. Gratuluję!
Przypomnę, że zapracowując na ten tytuł należało wykonać zadania na trzech etapach: krok I – NAUKA, krok II – BADNIE, krok III – AKCJA czyli DZIAŁANIE. Ostatni krok dotyczył obszaru szeroko pojętej ochrony środowiska.
W ramach tego etapu organizatorzy podjęli się kilku nowatorskich działań, m.in. na terenie szkoły wdrożono segregację odpadów z kompostowaniem odpadów organicznych, ale także głoszono konkurs na zbieranie nakrętek z butelek i kartoników. Celem tego konkursu było wdrożenie odruchu zdejmowania nakrętek z opróżnionych już butelek i kartoników z napojami, co pozwala na lepsze sprasowanie opakowań i zmniejszenie ich objętości. Opakowania bez nakrętek pozwalają na szybszą i dogodniejszą ich segregację.

Gimnazjaliści do konkursu podeszli wyjątkowo aktywnie. Zaangażowali całe rodziny i sąsiadów. Efekt był imponujący! Łącznie zebrano 136.936 sztuk nakrętek.

Na podsumowaniu konkursu dyrektor K. Andryskowski przeliczył, ile wydano pieniędzy na napoje, licząc przeciętnie po 2 zł za napój.
I miejsce zajęła kl. III c zbierając 19.132 nakrętki
II miejsce przypadło kl. I c- która zebrała 16.485 nakrętek
III miejsce zajęła kl. I d zbierając 11.550 nakrętek.

Klasy pierwsze zebrały łącznie 63.784 nakrętki
Klasy drugie zebrały łącznie 41.018 nakrętek
Klasy trzecie zebrały łącznie 32.124 nakrętki.

Wynik jest rzeczywiście imponujący.
Wójt Gminy pogratulował Szkole cennej inicjatywy, młodzieży podziękował za zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska w naszej gminie, a klasa zajmująca I miejsce otrzymała nagrodę rzeczową w postaci opłacenia kosztu przejazdu autokarem na trasie wycieczki Sierakowice – Łeba i z powrotem.

Należy oczekiwać i życzyć sobie, że w przyszłym roku szkolnym konkurs będzie kontynuowany.
Maria Karolak

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt