24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

IX Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych – Sierakowice 2008


Po raz dziewiąty odbyły się w Sierakowicach igrzyska, w których uczestniczyła młodzież z podstawówek i gimnazjów. Przez trzy dni – od 9 do 11 czerwca – uczniowie wszystkich szkół z terenu naszej gminy rywalizowali ze sobą w sportowych konkurencjach indywidualnie i zespołowo.

Jak przystało na wielką sportową imprezę, nie zabrakło elementów charakterystycznych dla igrzysk. Impreza rozpoczęła się przemarszem wszystkich zawodników po stadionie gminnym, wciągnięciem flagi na maszt i zapaleniem znicza. Zanim kapitanowie drużyn złożyli ślubowanie na flagę olimpijską, minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego niedawno Tadeusza Wesółki, który był inicjatorem igrzysk. „Gdyby nie Tadeusz, nie byłoby was dziś tutaj” – powiedział do młodych sportowców Mirosław Senwicki, prezes GKS.

Przez trzy dni młodzi sportowcy walczyli o medale w konkurencjach lekkoatletycznych, piłce nożnej, siatkowej i grze w dwa ognie. Zwycięzców dekorowano medalami na podium przy dźwiękach hymnu sierakowickich igrzysk. Razem rozdano 339 medali – 113 złotych, 114 srebrnych i 113 brązowych.

Organizatorem młodzieżowych igrzysk był Gminny Klub Sportowy w Sierakowicach, GOK, Gmina Sierakowice, Klub Sportowy „bat” oraz Uczniowskie Kluby Sportowe – „Florek” z SP w Sierakowicach, „Stolem” z Gimnazjum w Sierakowicach i „Tuch” z ZS w Tuchlinie.

Klasyfikacja zespołowa szkół podstawowych (kliknij)

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt