24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Prezentacja wielkanocnego stołu


18 marca br w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych było wyjątkowo świątecznie, barwnie i uroczyście, a to za sprawą konkursu na „nakrycie stołu wielkanocnego”. Organizatorem konkursu było koło regionalno–gastronomiczne działające pod opieką Mirosławy Cyman, Agnieszki Cirockiej, Marioli Milewczyk i Witolda Kotlengi.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu nakrycia stołu i przygotowaniu świątecznego menu a także na odpowiedniej prezentacji swojego dzieła. W konkursie wzięło udział 11 klas.
Jury w osobach Krystyny Formeli, Anny Polejowskiej, Marii Karolak, Wioletty Kuczkowskiej i Grzegorza Nastałego, które miało wyłonić najlepiej nakryty stół, miało niezwykle trudne zadanie. Trudno oceniać kunszt artystyczny, gdy wszystko jest na najwyższym poziomie. Nakrycie stołów zadziwiało i budziło zachwyt. Oprócz tradycyjnej święconki w przepięknie udekorowanych koszykach zaskoczeniem były żywe kurczęta na stole lub żywy królik z kokardą. Były kwiaty, stroiki, finezyjnie ułożone serwetki, haftowane obrusy, kaszubskie serwety, własnoręcznie wykonane zajączki z mchu, palmy wielkanocne i wiele zachwycających elementów własnoręcznej pracy. Sportową atmosferę konkursu stworzyli koleżanki i koledzy kibicujący przedstawicielom swoich klas.
Uczniowie przygotowali również montaż słowny o symbolach i zwyczajach świątecznych.

Z prawdziwą radością uczestniczyłam w tym pokazie stołów wielkanocnych, ponieważ przekonałam się jak wysoki poziom artystyczno - kulinarny reprezentuje młodzież z tej szkoły, jak wiele wysiłku wkładają wychowawcy i opiekunowie w utrwalaniu regionalnych tradycji, jak przyjemnie można połączyć naukę i zabawę. Gratuluję cennej inicjatywy.
Maria Karolak

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt