24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Gminne turnieje tenisa stołowego


Turnieje tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych odbyły się 17 i 20 lutego w Gimnazjum w Sierakowicach. Pierwszy obejmował graczy indywidualnych i podzielony został na 4 kategorie. I tak w grupie dziewcząt - szkoły podstawowe najlepsza okazała się Aleksandra Kreft z Kiełpina, druga była Marlena Hinc również z Kiełpina, a trzecie miejsce zajęła Kinga Formela z Łyśniewa. W grupie chłopcy – szkoły podstawowe zwyciężył Robert Wittke z Sierakowic, drugi był Krzysztof Studziński z Sierakowic, a trzeci Łukasz Temler z Załakowa. Natomiast w kategorii dziewczęta - szkoły gimnazjalne najlepszą okazała się Michalina Krause z Kiełpina, drugie miejsce zajęła Natalia Borek z Kamienicy Królewskiej, na trzecim miejscu uplasowała się Martyna Kwidzińska także z Kamienicy. W ostatniej kategorii chłopcy - gimnazjum najlepszy był Daniel Jaskulski z Kamienicy Królewskiej, następny był Łukasz Kotłowski z Miechucina, a trzeci był Przemysław Hendrych z Sierakowic.

Natomiast turniej z 20 lutego dotyczył drużyn i został podzielony na takie same kategorie, tak więc w grupie dziewczęta - podstawówki najlepsze były „Sokole Oczy” z Kiełpina, czyli Aleksandra Kreft, Marlena Hinc i Anna Walaszkowska. W kategorii chłopcy - szkoły podstawowe najlepsze okazały się „Pokemony” z Sierakowic – Robert Wittke, Krzysztof Studziński, Wiktor Nawrocki i Filip Dyszer. W grupie dziewcząt - szkoły gimnazjalne wygrał zespół „Power” z Kiełpina – Michalina Krause, Katarzyna Flisykowska i Karolina Pawlicka. Zaś w ostatniej kategorii chłopcy -gimnazja zwycięską drużyną zostali „Smakosze” z Sierakowic – Przemek Hendrych, Paweł Malek i Malek Bojanowski. Nagrody dla zwycięzców turnieju wręczał trener tenisa stołowego - Paweł Michna.

W dniach 10 i 17 marca w Gimnazjum w Sierakowicach odbyły się także dwa turnieje tenisa stołowego dla młodzieży i dorosłych o tytuły mistrzowskie Gminy Sierakowice. Pierwszy z nich dotyczył zmagań indywidualnych. Podzielony został na trzy grupy. I tak w kategorii „kobiety” – zwyciężyła pani Mirosława Schmidt z Sierakowic, drugie miejsce zajęła Alicja Jaskulska z Kamienicy Królewskiej, a trzecie Aleksandra Abramowska z Sierakowic. W kategorii „mężczyźni do 35 lat” wygrał pan Dawid Hendrych z Sierakowic, kolejny był Piotr Wandtke z Miechucina, a trzeci był Paweł Deik z Sierakowic. W ostatniej kategorii „mężczyźni powyżej 35 lat” najlepszy okazał się pan Sławomir Brzeski z Sierakowic, na drugiej pozycji uplasował się Ryszard Dejk również z Sierakowic, a trzecie miejsce zajął pan Marek Kreft. Natomiast następny turniej dotyczył tylko drużyn. Do rywalizacji stanęło sześć drużyn. Najsilniejszy okazał się zespół „Focus” z Miechucina, w którego skład wchodzili: Piotr Wandtke, Piotr Gruba i Wojciech Krefta, drugi był zespół „Królewscy” z Kamienicy Królewskiej, do drużyny należeli: Robert Damps, Kazimierz Czaja i Krzysztof Bojanowski. Trzecie miejsce zajęła ekipa „Sierakowice” z Sierakowic – Paweł Deik, Mateusz Gojtowski i Łukasz Wenta.

Opr. Przemysław Łagosz


Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt