24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Klëka


Ogłoszono kolejne konkursy na dyrektorów szkół w gminie. Aż w pięciu szkołach wymogi prawa nakazują przeprowadzenie konkursów, chociaż nie wynika z tego, że spodziewane są duże zmiany osobowe. 29 kwietnia odbyły się dwa konkursy - na szkoły w Szopie i Łyśniewie. Przez ostatni rok pełniące obowiązki dyrektorów panie - Halina Majkowska i Janina Leszczyńska - otrzymają w wyniku konkursu powierzenie funkcji dyrektora na dłużej. A 30 maja planuje się kolejne trzy konkursy - na zespoły szkół w Tuchlinie i Kamienicy Królewskiej oraz na Szkołę Podstawową w Jelonku.
***
Już jest coraz bardziej prawdopodobne, że ulica Prusa z odnogą będzie w tym roku budowana. Ma ona być główną droga dojazdową do Gimnazjum. Będzie szeroka, dwukierunkowa, z chodnikami. Przetarg na jej wykonanie wygrała firma Dromos z Kartuz; odbywał się on według procedur europejskich i jego wynik musi być jeszcze zaakceptowany przez SAPARD, bo stamtąd mamy otrzymać 50-procentowe dofinansowanie tej inwestycji. W sumie będzie to odcinek ok. półkilometrowy. Ulica Spacerowa również będzie w tym roku asfaltowana a dofinansowanie otrzymaliśmy z Banku Światowego.
***
W Wielki Piątek, podobnie jak przed Bożym Narodzeniem, pracownicy GOPS przygotowali i rozwieźli paczki żywnościowe do rodzin potrzebujących. Było ich tym razem 138. Wójt Tadeusz Kobiela zadbał, żeby lokalne przetwórnie mięsa odstąpiły część swoich produktów do paczek, a pracownicy GOPS zrealizowali pomysł, by w sklepach spożywczych wystawić kartony z plakatami, zachęcającymi do dzielenia się swoimi świątecznymi zakupami. W rezultacie do rodzin trafiło zupełnie obfite świąteczne zaopatrzenie, zależne od wielkości rodziny, wzbogacone słodyczami dla dzieci. Dzięki dobrej woli wielu ludzi mamy nadzieję, że nikt podczas świąt nie był w naszej gminie głodny.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt