24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Pieniądze dla rolników i mikroprzedsiębiorców


Dla rolników i mikroprzedsiębiorców otwierają się nowe możliwości pozyskania środków unijnych na dofinansowanie własnych inwestycji. Temu zagadnieniu było poświęcone szkolenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby w ramach projektu „Aktywizacja potencjału turystycznego Szwajcarii Kaszubskiej”, który jest częścią Pilotażowego Programu Leader +. Szkolenie odbyło się 29 lutego w urzędzie gminy.

Uczestniczący w szkoleniu dowiedzieli się jakie środki w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich mogą uzyskać w najbliższych latach. Rolnicy chcący rozpocząć własną działalność gospodarczą mają szansę skorzystać z dofinansowania w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, natomiast mikroprzedsiębiorcy – w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”. Obie grupy, a także stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich, kluby sportowe, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, mogą skorzystać także z tzw. małych grantów w ramach Programu Leader.

Uczestnicy szkolenia poznali podstawowe zasady i możliwości otrzymania wsparcia – wielkość i wartość pomocy, kategorie beneficjentów, rodzaj kosztów możliwych do sfinansowania. Wnioski można składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (marzec – kwiecień 2008) oraz do Lokalnej Grupy Działania, czyli Stowarzyszenia Turystyczne Kaszuby (marzec – kwiecień 2009).

Szczegółowe informacje można uzyskać w Stowarzyszeniu Turystyczne Kaszuby mającym siedzibę w Kartuzach.
A.K.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt