24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 






 

Z bibliotecznej szuflady


W bibliotece, jak zawsze w roku szkolnym, panuje duży ruch. Nie brakuje ludzi poszukujących książek i informacji.
Od października rozpoczęły się co piątkowe spotkania z książką dla dzieci. Na godzinę 16.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych milusińskich. Utwory czytają dzieci, mamy i panie bibliotekarki, a także młodzież gimnazjalna z grupy teatralnej „Miotła”. Ta ostatnia na inauguracyjnym spotkaniu przedstawiła tekst Dr Seusa w rewelacyjnym tłumaczeniu S. Barańczaka: Słoń, który wysiedział jajko.
W październiku świętowaliśmy także urodziny Kubusia Puchatka. Wszystkie dzieci dmuchały płomień urodzinowej świecy i częstowały się „Małym, co nieco” z piknikowego koszyka.
W listopadzie Ola Treder i Ewa Lehman przygotowały teatrzyk lalkowy. Po skończonym przedstawieniu dzieci same bawiły się w aktorów lalkowych. Było dużo śmiechu.
Spotkania z bajką dają możliwość rozwijania umiejętności czytania ze zrozumieniem, bowiem do każdego tekstu przygotowane są pytania, które chętni wyciągają z … młynka do kawy. Po wysłuchaniu bajek dzieci mogą je zilustrować. Kredki i kartki dostępne są na miejscu.

Uwaga dzieci!
Biblioteka Publiczna ogłasza zimowy konkurs literacko-fotograficzny pod hasłem Pan Kuleczka – mój śniegowy przyjaciel.
Na czym polega konkurs? Trzeba ulepić ze śniegu bohatera książki pt. Pan Kuleczka, autorstwa Wojciecha Widłaka z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej (znajdziecie ją w naszej bibliotece), stanąć obok i poprosić rodzica lub przyjaciela o zrobienie wspólnego zdjęcia, które wystarczy przynieść lub przysłać do Biblioteki (83-340 Sierakowice, ul. Dworcowa 1, tel. 681-60-51).
Na zdjęcia czekamy do 8 marca!
Autorów najciekawiej ulepionego Pana Kuleczkę oczywiście nagrodzimy.
Udział mogą wziąć wszystkie dzieci w wieku od 1 roczku do szóstoklasistów.
(A.T.)

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt