24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Wystawa fotografii Marcina Wenty


22 maja tego roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach swoje prace prezentował Marcin Wenta – absolwent Wyższych Studiów Fotografii ASP w Gdańsku.
Fotografie, które można obejrzeć w ekspozycji muzealnej świetnie komponują z surowym klimatem wnętrza. Na wydrukach komputerowych powieszonych na płótnie można podziwiać piękno architektury i krajobrazów kaszubskich.
Na pytanie, czym dla pana Marcina jest fotografia artysta odpowiada: „To pytanie jest najczęstszym, z jakim się spotykam w środowiskach twórczych. Odpowiadam zazwyczaj krótko i zwięźle. Jest sposobem zobrazowania samego siebie. Jest jeszcze jednak coś, co powoduje moje ciągłe poszukiwania. Coś, co ciągle zmusza mnie do obserwacji. Obserwacja – kreacja – interpretacja. Trzy czynności, które tworzą obraz – skrót myślowy. Jeden zależy od drugiego. Myślę, że fotografia jest urzeczywistnieniem wyobraźni. A gdzie kończy się wyobraźnia ...” I właśnie tej wyobraźni życzymy panu Marcinowi w jego dalszej pracy twórczej.
Wszystkich zainteresowanych wystawą zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury. Prace artysty można obejrzeć w ekspozycji muzealnej na piętrze siedziby GOK od poniedziałku do piątku w godz.9.00 do 16.00 (od czerwca do września).
Donata Neumann

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt