24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Nowy sterylizator dla ośrodka zdrowia


Wkrótce zostanie zakupiony nowy sterylizator na potrzeby Gminnego Ośrodka Zdrowia. Będzie to możliwe dzięki hojności panów Andrzeja i Tadeusza Bigusów, którzy przekazali niebagatelną kwotę 75 tys. zł na zakup sprzętu i urządzeń potrzebnych naszej przychodni. Podjęcie decyzji, jaki sprzęt ma zostać zakupiony za te środki, właściciele firmy BAT pozostawili kierownikowi GOZ Stanisławowi Czerwonce.

Sytuacja w polskiej służbie zdrowia jest trudna, rośnie niezadowolenie zarówno pacjentów, jak i środowisk lekarskich oraz personelu medycznego. Narodowy Fundusz Zdrowia, który przekazuje środki na leczenie pacjentów i badania medyczne, nie finansuje zakupów inwestycyjnych. Podobnie koszty utrzymania placówek świadczących usługi medyczne nie są opłacane z NFZ. Dlatego cieszy fakt, że są ludzie, którzy chcą wesprzeć działalność ośrodka zdrowia działającego na potrzeby lokalnego środowiska.

Hojność braci Bigusów jest wielka i tym większa chwała, że przekazali wspomniane środki finansowe z własnej inicjatywy. Andrzej Bigus, pytany o motywy tej decyzji, powiedział, że firma BAT od początku swojej działalności wspomaga osoby potrzebujące, np. takie, które ucierpiały w zdarzeniach losowych. Właściciele firmy BAT chcą pomóc ludziom chorym, ale indywidualne wspieranie wszystkich nie jest możliwe. Dlatego wspomagając Gminny Ośrodek Zdrowia czynią bardzo wiele dla pacjentów korzystających z usług placówki.

Kierownik GOZ, Stanisław Czerwonka, zadecydował, że za te pieniądze zostanie zakupiony nowy sterylizator. Obecny, który liczy dokładnie 38 lat, jest wyeksploatowany i brakuje części zamiennych do tak starych modeli. Awaria tego sprzętu może zatem uniemożliwić sterylizację narzędzi chirurgicznych, dentystycznych i opatrunków. Funkcjonowanie przychodni bez sterylizatora jest niemożliwe.

Całkowity koszt sterylizatora wynosi ponad 80 tys. zł. Na jego zakup przeznaczone zostaną także pieniądze pozyskane z Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia (brakująca kwota w wysokości 10 tys. Zł). Autoklaw ma zostać zakupiony jeszcze w kwietniu.
A.K.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt