24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Wójt poinformował, że…


Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 21 grudnia, nastąpiło poświęcenie i przekazanie nowego samochodu naszej policji. Jest to opel combo przystosowany do jazdy terenowej, a przeznaczony ma być do działań operacyjnych. Udział gminy w kosztach zakupu tego pojazdu wyniósł 30 tys. zł.
***
W tygodniu przedświątecznym podpisano umowę z wojewodą o dofinansowanie budowy tzw. „wachlarza”, czyli budynku kulturalno–socjalnego gimnazjum w Sierakowicach. Prace budowlane trwają tam już od ponad miesiąca.
***
Rozstrzygnięto coroczne przetargi na konserwację wodociągów, remonty pomp wodociągowych oraz ochronę budynków. I tak przetarg na konserwacje wodociągów wygrała firma pana Zygmunta Pobłockiego, która zaoferowała kwotę 995,10 zł brutto za miesiąc; przetarg na remonty pomp wygrała firma Pompsil (3 300 zł brutto za miesiąc); przetarg na ochronę obiektów (szkół, oczyszczalnię ścieków oraz budynek Urzędu Gminy) wygrała firma Konsal z Gdyni. Stawka godzinowa wynosi 7,30 zł brutto, zaś monitorowanie wszystkich 13 obiektów spadło do kwoty 61 zł brutto miesięcznie – do tej pory taką kwotę płacono za jeden budynek.
***
22 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku odbyło się posiedzenie Regionalnego Komitetu Sterującego, oceniającego wnioski o przyznanie funduszy unijnych. Gmina Sierakowice złożyła wniosek o dofinansowanie remontu Gminnego Ośrodka Kultury. We wcześniejszej ocenie ekspertów był on na drugim miejscu na 70 złożonych wniosków. Niestety, Regionalny Komitet Sterujący zmienił zasady przyznawania funduszy i zadecydował wspierać te gminy, które do tej pory nie uzyskały żadnego wsparcia. Tym samym nasz projekt został przesunięty na miejsce 13 z małymi szansami na dofinansowanie. Przygotowano już pismo protestujące i żądające, aby jednak uwzględnić naszą inwestycję, gdyż do tej pory nie stworzono możliwości dofinansowań przedsięwzięć związanych z kulturą.
***
W tygodniku „Wprost” ukazało się zdjęcie najstarszego mieszkańca naszej gminy, pana Józefa Kosa z informacją, że jest najstarszym Polakiem. Zdjęcie to ilustruje artykuł o długowieczności.


Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt