24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 
Wiadomości ze szkół
Dzień sportu w ZSP w Sierakowicach


W środę 27.09.2006 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach odbyła się impreza sportowo - rekreacyjna pod nazwą „Dzień sportu”. Tego typu zawody odbywają się w naszej szkole każdego roku w drugiej połowie września. Są one organizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego, którym pomocą służą pozostali nauczyciele szkoły i wyznaczeni uczniowie, którzy nie biorą udziału w żadnej konkurencji.

Kilka dni przed imprezą każda klasa otrzymała regulamin zawodów, plan stanowisk i formularze, które musiała wypełnić wpisując w nie imiona i nazwiska zawodników biorących udział w poszczególnych konkurencjach.

Zabawa rekreacyjno – sportowa była tak skonstruowana, że występowały w niej konkurencje skoczne, rzutne, biegowe, siłowe, sprawnościowe i zręcznościowe, a więc każdy mógł sobie coś wybrać w czym czuł się dobry. Przy każdym stanowisku znajdowali się nauczyciele pełniący rolę sędziów i kilku uczniów do pomocy, aby usprawnić przebieg zawodów. W czasie trwania imprezy uczestnikom zabawy towarzyszyła muzyka, każda klasa otrzymała wodę mineralną, a nauczyciele kawę i słodycze.

Zawody polegały na tym, że wyniki, miejsca poszczególnych zawodników były punktowane systemem: za I miejsce 5 pkt., za II miejsce 4 pkt. i tak dalej, aż do miejsca piątego. Na końcu, po odbyciu ostatniej konkurencji wszystkie zdobyte punkty przez klasę były sumowane przez sekretarzy zawodów p. Alicję Ludwikowską i Marzenę Majcher wyłaniając miejsce zdobyte przez daną drużynę. Nowością tegorocznej imprezy było to, że wszystkie konkurencje odbywały się jednocześnie i nie kolidowały ze sobą, więc każdy zainteresowany mógł się im przyjrzeć lub wziąć udział. Po podliczeniu punktów klasyfikacja drużyn, klas była następująca:
- I miejsce – kl. I Technikum,
- II miejsce – kl. II Liceum Ogólnokształcące,
- III miejsce – kl. III Technikum,
- IV miejsce – kl. II Technikum,
- V miejsce – kl. III Liceum Ogólnokształcące i I Wielozawodowa.
Na koniec zawodów pani dyrektor Krystyna Formela wręczyła wszystkim klasom upominki w postaci słodyczy.

Wyciągając wnioski na zakończenie imprezy można stwierdzić, że dobra organizacja, sprzyjająca słoneczna pogoda i wzorowa frekwencja uczniów sprawiła, że zawody była bardzo udana, uczniowie dobrze się bawili. Nikt nie mógł narzekać na nudę.


Artur Hewelt

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt