24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Dzień Seniora

Wponiedziałkowe popołudnie 30 stycznia do stołówki szkolnej Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaprosił 160 seniorów z Sierakowic. Pomimo niezbyt korzystnej pogody, na spotkanie przybyło około 130 osób – więcej niż w latach poprzednich, co bardzo cieszy organizatorów.

Spotkanie umilała Europejska Kolorowa Orkiestra Osób Niepełnosprawnych z Kartuz. Ponieważ w tym dniu obowiązywała żałoba narodowa z powodu tragedii na Śląsku – zrezygnowano z tańców, co zasmuciło i rozczarowało sporo osób. Padły nawet propozycje, aby z tego powodu spotkanie powtórzyć. Zamiast tańców wspólnie śpiewano kolędy, a wykonanie piosenek przez solistów orkiestry było tak piękne, że warto było posłuchać. GOPS zafundował swoim gościom obiad, ciasto i kawę oraz symboliczną lampkę szampana. Na sali zrobiło się gwarno, bo wszyscy mieli sobie wiele do powiedzenia, a okazji do spotkań jest coraz mniej.
Najstarsi seniorzy otrzymali od wójta i pracowników GOPS-u kwiaty i gratulacje. Wśród obecnych gości najwcześniej (1910 r.) urodzoną panią była Rozalia Neubauer z ulicy Polnej, a z panów był najstarszym Władysław Leman z ulicy Słupskiej (1921 r.).


M. Karolak

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt