24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Spotkanie autorskie z Ewą Warmowską

W piątkowy wieczór 22 września w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie autorskie z poetką Ewą Warmowską. Premiera tomiku „Trapë do nieba” miała miejsce kilka miesięcy temu, o czym informowaliśmy na naszych łamach.

Pani Ewa Warmowska jest mieszkanką Bąckiej Huty. Z wykształcenia nauczycielka wychowania przedszkolnego. Przez 25 lat pracowała w szkole podstawowej w Szopie. Dwa lata temu ukończyła Podyplomowe Studium Języka Kaszubskiego na Uniwersytecie Gdańskim. W tym czasie rozpoczęła pracę w szkole w Mojuszu, a w Szopie nadal uczy języka kaszubskiego. Twórczością poetycką zajmuje się od trzech lat. Bierze udział w wielu konkursach poetyckich i zdobywa nagrody. Dzieci uczestniczące w piątkowych „Spotkaniach z Bajką” w naszej gminnej bibliotece zapewne dobrze znają panią Ewę z kaszubskiej „wersji” owych spotkań.

Podczas wieczoru autorskiego pani Ewa nie tylko czytała swoje wiersze zaproszonym gościom – przyjaciołom i dzieciom. Snuła także ciekawe opowieści o swoim życiu i rodzinie, o pracy nauczyciela i twórczości poetyckiej. A wszystkie te historie okraszała zabawnymi anegdotami.

„Mam szczęście do ludzi” – mówi pani Ewa. Jest wdzięczna sponsorom, którzy sfinansowali wydanie zbioru jej wierszy. O swoim tomiku mówi, że to tomik familijny, gdyż każdy znajdzie w nim coś dla siebie – zarówno dzieci, jak i rodzice, a także dziadkowie. Pierwszą czytelniczką wierszy napisanych przez poetkę jest jej córka Basia – autorka ilustracji do niektórych utworów. Dla pani Ewy wiersze są osobistymi refleksjami i odczuciami, a pierwszy utwór, jaki napisała to „Trapë do nieba”. Jej ulubionym poetą jest zmarły niedawno ks. Jan Twardowski, który zachwyca prostotą, z jaką wyrażał swoje myśli. To właśnie jemu zadedykowała jeden ze swoich utworów.

Podczas tego krótkiego spotkania pani Ewa dała się poznać jako osoba z niezwykłym poczuciem humoru. Wszystkich zainteresowanych jej poezją zapraszamy do nabycia zbioru wierszy „Trapë do nieba” w Gminnym Ośrodku Kultury.Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt