24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Z BIBLIOTECZNEJ SZUFLADY
W Bibliotece Publicznej w Sierakowicach co piątek odbywają się „Spotkania z bajką”, na które zapraszamy wszystkie dzieci lubiące słuchać ciekawych opowieści. Na jednym z minionych spotkań grupa teatralna „Miotła” z Gimnazjum w Sierakowicach przedstawiła historię Zielonego Wędrowca, bohatera książki Liliany Bardijewskiej. Na innym p. Agata Reclaf przeczytała fragment historii pt. „Okruszek z Zaczarowanego Lasu” Jacka Jelonkiewicza i zaproponowała stworzenie lasu za pomocą bibuły, kredek, farb na rulonie papieru ciągnącym się wzdłuż całej wypożyczalni (każde dziecko miało do dyspozycji jego fragment). Na kolejnym spotkaniu Karolina Młyńska czytała „Plastusiowy pamiętnik” M. Kownackiej. Dzieci lepiły z plasteliny Plastusie. Pomysłowe ludziki można obejrzeć w bibliotece na wystawie. Pani Ewa Warmowska była miłym gościem następnego spotkania. W interesujący sposób przedstawiła fragment powieści „Żëce i przigode Rëmusa” A. Majkowskiego. Dzieci odegrały scenkę z książki i rysowały dowolną postać usłyszanej historii.
***
Z przykrością chcemy poinformować, że po feriach zimowych planujemy malowanie pomieszczeń bibliotecznych i w tym czasie „Spotkania z bajką” będą zawieszone. Ze względu na malowanie utrudniony będzie także dostęp do księgozbioru. Z góry prosimy o wyrozumiałość.
***
Przypominamy o trwającym cały rok konkursie. Ze wszystkich przeczytanych książek wybieramy te, w których występuje smok. Wykonujemy portrety kolejnych bohaterów – smoków wraz z krótkim opisem (autor i tytuł książki, imię bohatera itp.). Wszystkie portrety wraz z opisami zbieramy, tworząc jedną wielką księgę, oprawiamy ją według własnego pomysłu, podpisujemy i przynosimy do biblioteki. Najładniejsze, najobszerniejsze, najstaranniej wykonane zostaną nagrodzone. Konkurs będzie trwał od stycznia do listopada, wyniki ogłosimy w grudniu 2006r.
Kto może wziąć udział? Dzieci do lat 12, które same potrafią i lubią czytać.
W konkursie mogą wziąć udział także i te dzieci, które same nie potrafią czytać, ale lubią słuchać opowieści o smokach i potrafią SAMODZIELNIE malować.
Dla wszystkich, którzy przekroczyli 12 lat, a nadal lubią malować, mamy propozycję wykonania karykatury wybranego smoka.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt