24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

GOK informuje


Po gminnych eliminacjach
Przeglądu Zespołów Kolędniczych
18 grudnia 2005 r. w Kamienicy Królewskiej odbyły się gminne eliminacje XVI Przeglądu Zespołów Kolędniczych. Udział w nich wzięły tylko 3 grupy kolędnicze – gwiazdki z Tuchlinka, Gowidlina i Smolnik.
Komisja konkursowa przyznała I miejsce gwiazdce z Tuchlinka, która reprezentowała naszą gminę w eliminacjach powiatowych. Odbyły się one 10 stycznia w Przyjaźni. Równorzędne, drugie miejsce zajęły gwiazdki z Gowidlina i Smolnik. Wyróżnienia otrzymali: Marcin Lis oraz Andrzej Mielewczyk za żywą prezentację postaci konia i prowadzącego.
Organizatorami gminnych eliminacji był Gminny Ośrodek Kultury, Zespół Szkół w Gowidlinie, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Sierakowicach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Kamienicy Królewskiej.
Finał XVI Przeglądu Zespołów Kolędniczych odbędzie się 20 stycznia w Gimnazjum w Sierakowicach o godz. 10.30. Wcześniej korowód przebierańców przemaszeruje ulicami: Dworcową, Mirachowską i Spacerową do hali sportowej przy gimnazjum. Podczas Przeglądu zostaną wręczone statuetki „Mecenas Kultury 2005”.


Jubileusz Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Sierakowice”
Zespół folklorystyczny „Sierakowice” obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji 4 lutego o godz. 16.00 w hali sportowej sierakowickiego gimnazjum odbędzie się koncert. Przygotowania do koncertu trwają od października ubiegłego roku. Udział w nim wezmą trzy grupy wiekowe członków zespołu. Jednak nie o wieku tancerzy będzie mowa, a o latach w jakich byli w zespole. Grupa najstarsza to osoby, które były członkami zespołu od momentu powstania do roku 1999, druga grupa to członkowie zespołu w latach 2000-2004, i trzecia – to tancerze obecni oraz najmłodsi, którzy przystąpili do KZPiT „Sierakowice” podczas naboru wrześniowo-październikowego.
Warto wymienić osoby, które dokładają wszelkich starań, by odpowiednio przygotować tancerzy do występu i przez szereg lat współpracują z zespołem. Są to Witold Treder – wieloletni instruktor muzyczny (od 1988 r.) - oraz Irena Warmowska – choreograf. Ponadto przy najstarszej grupie pomagają Witold Kotlenga i Mirosław Szulc.
Obchody „złotego wesela” zespołu rozpoczęły się już w roku ubiegłym wydaniem folderu reklamowego, drugim wydaniem płyty i wykonaniem proporca zespołu. Koncert jubileuszowy będzie zwieńczeniem obchodów jubileuszu. Ten koncert został objęty patronatem wójta gminy Tadeusza Kobieli, przewodniczącego Rady Gminy Zbigniewa Suchty oraz starosty powiatowego Janiny Kwiecień. Uroczystości odbędą się dzięki wsparciu finansowemu Gminnego Ośrodka Kultury, gminy Sierakowice i Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska. Patronat medialny objęła telewizja Teletronik.
oprac. A.K.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt