24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 
Strażacy walczyli o trofea
Gminne zawody sportowo-pożarnicze


W niedzielne popołudnie 8 czerwca na stadionie w Sierakowicach odbyły się gminne zawody sportowo–pożarnicze. 152 strażaków z 19 drużyn wytrwale walczyło o trofea i czołowe lokaty. Reprezentowali jednostki OSP z Sierakowic, Mojusza, Tuchlina, Kamienicy Królewskiej i Gowidlina. Wśród nich znalazło się 5 drużyn strażaków czynnych, 1 drużyna kobieca i 13 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych skupiających dziewczęta i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych: 12-15 i 15-18 lat.

Uczestnicy zawodów najpierw zmierzyli się w sztafecie pożarniczej, następnie w musztrze oraz ćwiczeniach bojowych. Strażacy czynni i młodzieżowe drużyny chłopców w wieku 15–18 lat brali też udział w najbardziej widowiskowych ćwiczeniach alarmowo–bojowych.

Zawody są doskonałą okazją sprawdzenia przygotowania strażaków do działań ratowniczo–gaśniczych. Wszystkie konkurencje wzbudzają wielkie emocje. Strażacy niesamowicie przeżywają każde niepowodzenie swojej drużyny. Bardziej doświadczeni udzielają młodszym kolegom i koleżankom wielu fachowych porad, jak wypaść najlepiej przed komisją i publicznością, która co roku wytrwale kibicuje swoim faworytom.

Po podsumowaniu zdobytych przez poszczególne drużyny punktów komisja składająca si1)ę z pracowników Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła wyniki. Oto one:
Członkowie czynni
I miejsce – Sierakowice
II – Tuchlino
III – Mojusz
IV – Gowidlino
V – Kamienica Królewska
Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (MDP) 15-18 lat dziewczęta
I miejsce – Tuchlino
II – Sierakowice
MDP 15-18 lat chłopcy
I miejsce – Tuchlino
II – Sierakowice
III – Mojusz
IV – Gowidlino
MDP 12-15 lat dziewczęta
I miejsce – Kamienica Królewska
II – Gowidlino
MDP 12-15 lat chłopcy
I miejsce – Sierakowice
II – Kamienica Królewska
III – Tuchlino
IV – Gowidlino
V – Mojusz
Drużyna żeńska
I miejsce – Mojusz
Ćwiczenia alarmowo-bojowe
Członkowie czynni – I miejsce – Tuchlino
MDP 18-18 lat chłopcy – I miejsce – Sierakowice

Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali pamiątkowe puchary z rąk prezesa zarządu gminnego OSP Zbigniewa Kostucha oraz komendanta powiatowego PSP Edmunda Kwidzińskiego. Ponadto każdy uczestnik zawodów, niezależnie od zajętego miejsca, otrzymał sprzęt sportowy lub turystyczny ufundowany przez Urząd Gminy w Sierakowicach.

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze odbędą się 24 sierpnia w Przodkowie. Naszą gminę reprezentować będą te z drużyn młodzieżowych, które osiągnęły najlepsze wyniki podczas zawodów gminnych. Życzymy powodzenia!
A.K.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt