24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Gminne zawody sportowo-pożarnicze


W niedzielne popołudnie 3 czerwca na stadionie w Sierakowicach odbyły się gminne zawody sportowo–pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach wzięło udział dwadzieścia drużyn z jednostek z Sierakowic, Mojusza, Tuchlina, Kamienicy Królewskiej i Gowidlina, w tym 6 drużyn strażaków czynnych, 1 drużyna kobieca i 13 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zrzeszających dziewczęta i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych: 12-15 i 15-18 lat. Uczestnicy zawodów startowali w następujących konkurencjach: sztafecie pożarniczej, musztrze oraz ćwiczeniach bojowych. Strażacy czynni i młodzieżowe drużyny chłopców w wieku 15–18 lat brali też udział w ćwiczeniach alarmowo–bojowych.

Drużyny biorące udział w zawodach wykazały się nie lada sprawnością fizyczną, zwinnością i szybkością. Zawody były niezwykle emocjonujące i widowiskowe, co mogła potwierdzić licznie zgromadzona widownia. Widać, że dla strażaków, którzy niejednokrotnie narażają własne życie ratując dobytek ludzki, jest to przede wszystkim możliwość sprawdzenia swoich umiejętności.

W tym roku najlepsze okazały się drużyny z Sierakowic, które zdobyły 7 pucharów zajmując czołowe miejsca we wszystkich kategoriach. Gratulujemy! Poniżej podajemy końcową klasyfikację.

Zapraszamy wszystkich na powiatowe zawody sportowo–pożarnicze czynnych strażaków, które odbędą się w Sierakowicach 19 sierpnia br. Naszą gminę reprezentować będą jednostki OSP z Sierakowic, Tuchlina i Mojusza.

Oto końcowa klasyfikacja:

Członkowie czynni:
I miejsce – Sierakowice I
II miejsce – Sierakowice II
III miejsce – Tuchlino
IV miejsce – Mojusz
V miejsce – Kamienica Królewska
VI miejsce – Gowidlino

MDP męska 15-18 lat
I miejsce – Sierakowice
II miejsce – Tuchlino
III miejsce – Gowidlino
IV miejsce – Mojusz

MDP męska 12-15 lat
I miejsce – Sierakowice
II miejsce – Kamienica Królewska
III miejsce – Mojusz
IV miejsce – Tuchlino
V miejsce – Gowidlino

MDP żeńska 15-18 lat
I miejsce – Sierakowice
II miejsce – Tuchlino

MDP żeńska 12-15 lat
I miejsce – Sierakowice
II miejsce – Kamienica Królewska

Drużyna żeńska powyżej 18 lat
I miejsce – Sierakowice

W ćwiczeniach alarmowo-bojowych członków czynnych I miejsce zajęła drużyna z Mojusza, a w kategorii chłopcy 15-18 lat – drużyna z Sierakowic.
A.K.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt