24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 
Święto ofiarności
XV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


To już 15 lat działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – największej kwesty w historii Polski i fenomenu na skalę świata. Od początku istnienia fundacji Jurka Owsiaka, pieniądze zbierane w ten sposób przeznacza się na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Wspierając Orkiestrę przyczyniamy się do ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Pieniądze zebrane podczas tegorocznego finału zostaną przeznaczone, podobnie jak w roku ubiegłym, na sprzęt ratujący życie dzieci poszkodowanych w wypadkach i na naukę pierwszej pomocy. Podczas XV finału w naszej gminie zebrano 9 273,14 zł.

Wczesnym rankiem grupy wolontariuszy pod opieką Wiesławy Płotka udały się w pobliże naszych kościołów. Pieniądze zbierano w Sierakowicach, Gowidlinie, Tuchlinie, Kamienicy Królewskiej i Załakowie. W tym roku do akcji przyłączyli się także uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, którzy zebrali 158,84 zł.

Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi zbiórka pieniędzy przebiegła pomyślnie. Warto więc w tym miejscu wymienić młodych wolontariuszy z sierakowickiego Gimnazjum. Niektórzy po raz kolejny angażują się w akcję. Oto oni: Alicja Dawidowska - IIIg, Anna Mielewczyk - IIIf, Marta Kwiecień - IIg, Agnieszka Kwiecień - If, Tomir Kobiela - IIIg, Karolina Syldatk - If, Izabela Bigus - IIIg, Aleksandra Pusdrowska - IIId, Monika Grota - IIId, Aleksandra Wittke IIh, Marta Zielonka IIIc, Paulina Mróz IIIc, Magdalena Kołodziejczyk IIIg, Michał Gilmajster - IIIg, Izabela Krefta - IIIg, Martyna Grzenkowicz - IIIg, Beata Maszke - IIIg, Ilona Wiśniewska - IIIc, Kamila Skrzypkowska – IIIg oraz najmłodsza w tym gronie – Martyna Terman z kl. Va ze Szkoły Podstawowej w Sierakowicach. Szefową sztabu i osobą najbardziej zaangażowaną w działania WOŚP w naszej gminie jest Wiesława Płotka. To ona koordynowała wszelkie działania i wraz z panem Maciejem Lewandowskim własnymi autami dowozili wolontariuszy na miejsca kwesty. Nad sprawnym liczeniem pieniędzy czuwali niezawodni od lat: Barbara Wesółka, Elżbieta Grzenkowicz, Mieczysław Wereda i Maciej Lewandowski. Wielkie słowa podziękowania należą się przede wszystkim ofiarodawcom za szlachetny dar serca. Obyśmy zawsze serca mieli wielkie i ofiarne.
A.K.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt