24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Poświęcenie gminnych pojazdów
W poniedziałkowe przedpołudnie 9 stycznia zostały poświęcone pojazdy, zakupione w ubiegłym roku na potrzeby gminy Sierakowice. A zebrało się tego wyjątkowo dużo, bo cztery samochody i ciągnik. Aktu poświecenia dokonał ks. Bronisław Dawicki. Uroczystość zgromadziła przed budynkiem urzędu m.in. starostę powiatu Janinę Kwiecień, gospodarzy gminy Tadeusza Kobielę i Zbigniewa Fularczyka, państwa Teresę i Kazimierza Woźniak – założycieli fundacji „Uśmiech Dziecka”, Bogumiłę Cyman, prezesa Banku Spółdzielczego – Romana Dawidowskiego, radnego Mirosława Kuczkowskiego i kierownika GOPS – Ryszarda Klajn. Wszyscy zebrani reprezentowali stronę finansującą te bogate zakupy.
Jedno z poświęconych aut, mikrobus marki VW, przeznaczony jest na potrzeby fundacji „Uśmiech Dziecka” i Samorządowego Przedszkola w Szklanej. Szerzej o fundacji piszemy w innym artykule. Zakup tego samochodu został w 75 % (90 tys. zł) sfinansowany z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dzięki starostwu powiatowemu, które złożyło odpowiedni wniosek. Brakującą kwotę (30 tys. zł) fundacja uzyskała od sponsorów, m.in. firmy ELWOZ i Banku Spółdzielczego.
Pozostałe pojazdy poświęcone w tym dniu to dwa fiaty seicento, mikrobus opel vivaro oraz ciągnik zetor. Jeden z fiatów już od dawna służy pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Został zakupiony na przełomie 2004 i 2005 roku. Drugi, zakupiony niedawno, przeznaczony jest dla gminnego kuriera. Poprzednie auta –maluchy – nie nadawały się do dalszej eksploatacji. Koszt każdego z nowo nabytych aut to ok. 22 tys. zł.
Drugi mikrobus jest również przystosowany do przewożenia osób niepełnosprawnych. Będzie służył zarówno dla potrzeb urzędu, jaki i powiązanych z nią jednostek, np. GOPS i SPON. Zakup auta był możliwy dzięki dofinansowaniu w wysokości 75 % z PFRON.
Kolejny poświęcony w tym dniu pojazd to ciągnik marki zetor z dodatkowym napędem na przód; jest on wykorzystywany do prac porządkowych i transportu, wykonywanych przez gminną ekipę remontową. Dodatkowo zakładany na ciągnik pług umożliwia zimą odśnieżanie chodników i placów. Koszt tego pojazdu to ok. 110 tys. zł.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt