24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Droga odpadu – od powstania do utylizacji.


Taki tytuł noszą warsztaty realizowane w październiku i listopadzie br, w ramach edukacji ekologicznej adresowanej do środowiska gminnego. Warsztaty są odpowiedzią na zapotrzebowanie naszego środowiska. W rozmowach często padają wątpliwości o sensowności segregacji odpadów. Ludzie mówią „po co mam segregować odpady skoro i tak wszystko trafia do jednej śmieciary”?

Warsztaty mają na celu m.in. pokazać, co dzieje się z naszymi odpadami po wrzuceniu do pojemnika i załadowaniu do śmieciary. W trakcie warsztatów zobaczymy, jaką drogę przebywają nasze śmieci. Dowiemy się, jak powinnyśmy segregować odpady, co robić aby zmniejszyć ich objętość, a najlepiej – jak postępować, aby produkować ich jak najmniej.
Warsztaty odbywać się będą na składowisku odpadów w Chlewnicy gmina Potęgowo, bo tam wożone są nasze śmieci. Zobaczymy linię sortowniczą tego składowiska. Udział w nich wezmą uczniowie ze wszystkich szkół gminnych, sołtysi, radni i osoby zainteresowane.
Warsztaty finansowane są ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, dlatego udział w warsztatach jest bezpłatny. W tym miejscu dziękuję paniom z WFOŚ i GW w Gdańsku za przychylność i życzliwość do naszych działań.
M. Karolak

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt