24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Sportowe drogi Tadeusza Wesółki


Pierwsze kontakty Tadeusza Wesółki z piłką nożną miały miejsce w 1976 r., kiedy został piłkarzem nowo powstałego zespołu LZS Sierakowice grającego w klasie C ligi wojewódzkiej. W 1980 r. został grającym trenerem zespołu LZS Sierakowice, który awansował do klasy B ligi wojewódzkiej. W tym czasie został jedną z osób odpowiedzialnych za sport w Sierakowicach. Osiem lat później zespół pod jego kierunkiem awansował do klasy A. W 1991 r. pod jego patronatem został zorganizowany I halowy turniej piłki nożnej w Sierakowicach oraz turniej koszykówki, w którym osobiście uczestniczył. Rok później znalazł się wśród reprezentantów Sierakowic w halowym turnieju piłki nożnej w Kartuzach, w którym zespół Starszaki zajął III miejsce. W dwóch kolejnych latach reprezentował Sierakowice w edycji halowej piłki nożnej w Kartuzach w zespole Gama-Elwoz, który dwa razy zajął pierwsze miejsce.

Z inicjatywy Tadeusza w 1995 r. zespół juniorski LZS Sierakowice - rocznik 1981 - pojechał na turniej piłki nożnej w Niemczech, gdzie zajął I miejsce. W tym samym roku Tadeusz został kierownikiem zespołu, którego nazwę zmieniono nazwę z LZS na Jantar Sierakowice. W następnym roku Tadeusz po raz kolejny reprezentował Sierakowice w turnieju halowej piłki nożnej w Kartuzach w zespole Gama-Elwoz, który zajął II miejsce. Rok później dzięki m.in. jego zaangażowaniu oddano do gry boisko piłkarskie przy ul. Kubusia Puchatka.

W latach 1997–2008 Tadeusz Wesółka nadzorował i sprawował opiekę nad ligą halową piłki nożnej w Sierakowicach, której był założycielem i w której przez wiele lat brał udział jako zawodnik. Od 1999 r. do chwili obecnej z jego inicjatywy są prowadzone trzy roczniki juniorskie GKS Sierakowice w rozgrywkach piłki nożnej ligi wojewódzkiej. W 2000 roku, na walnym zebraniu, zespół Jantar Sierakowice zmienił nazwę na GKS Sierakowice i został zarejestrowany jako klub piłkarski, którego prezesem został Tadeusz.

Od powstania klubu wszystkie imprezy sportowe były prowadzone pod patronatem GKS Sierakowice, a główną osobą nadzorującą te imprezy był Tadeusz. Był pomysłodawcą gminnych igrzysk młodzieży, które odbywają się co roku od ośmiu lat. W 2002 r., po raz pierwszy w historii, pod kierownictwem Tadeusza drużyna GKS Sierakowice awansowała do Ligi Okręgowej. W 2004 r. w kolejnych wyborach został wybrany na wice prezesa klubu GKS Sierakowice, którą to funkcję sprawował do końca swych dni. W 2007 r., m.in. dzięki jego dużemu zaangażowaniu, powstało pełnowymiarowe boisko o sztucznej nawierzchni do gry w piłkę nożną.

W latach 1985–2008 r. był organizatorem wielu turniejów sportowych, festynów i zawodów o różnorodnym charakterze. Pozostawił na boisku wiele zdrowia i wysiłku, był osobiście zaangażowany w pracach nad jego wyglądem i stanem używalności.

Nie sposób opisać wszystkiego, czego dokonał bezinteresownie Tadeusz Wesółka. Wymienione wyżej działania stanowią niewielką część jego zaangażowania i społecznej pracy wykonywanej przez 30 lat dla dobra sportu w Sierakowicach. Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale w przypadku jego osoby to się nie zgadza. My już odczuwamy brak Tadeusza.

Sportowcy

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt