24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 
Szukałeś Nas – Jesteśmy
Rocznica śmierci JP II


2 kwietnia minęła trzecia rocznica śmierci Jana Pawła II - Wielkiego Polaka, Patrona Szkoły w Gowidlinie. Niebywale ożył na nowo Papież w myślach, sercach społeczności szkolnej.
Uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w porannej mszy św., podczas której gorąco modlono się o rychłą beatyfikację sługi Bożego Jana Pawła II. Hołd oddano też Ojcu Świętemu przed ścianą papieską upamiętniającą pobyt Papieża Polaka na gowidlińskiej ziemi.
Młodzież z pomocą ks. Lesława Idzik przygotowała refleksyjną prezentację multimedialną poświęconą Janowi Pawłowi II – chlubie narodu polskiego.
Dalsza część tych daleko idących wspomnień miała miejsce
w murach szkolnych, gdzie w odświętnej atmosferze, a przede wszystkim w skupieniu i zadumie wysłuchaliśmy montażu słowno – muzycznego o Janie Pawle II pt. „Szukałeś Nas – Jesteśmy” . Były piosenki w wykonaniu szkolnego chóru „Kantylena”, słowa, kwiaty – wymowne białe i żółte róże, symboliczny znicz i były też łzy. Uczniowie kl. V – VI wraz z katechetami dołożyli wszelkich starań, aby niektóre słowa utkwiły nam na zawsze w pamięci. Jednym z nich jest życzenie, aby On, nasz kochany Papież mógł się teraz cieszyć nami, mógł nas podziwiać w codziennej pracy, w nauce, w modlitwie.
Po oficjalnej części tego niecodziennego spotkania odbyły się zajęcia lekcyjne, w dużej części poświęcone Patronowi Szkoły. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć wystawkę szkolną, na którą złożyły się: plakaty, albumy, wiersze bogate w treści, które głosił Jan Paweł II.
Postaramy się sprostać wymaganiom postawionym nam przez Ojca Świętego, bo przecież przed nami długa droga…

Opracowała
Iwona Grucza
uczennica kl. III gimnazjum

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt