24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

I Pokaz Stołu Wielkanocnego


W tym roku po raz pierwszy zorganizowano Pokaz Stołu Wielkanocnego, który odbył się w niedzielę palmową 16 marca br. Głównymi pomysłodawcami i organizatorami pokazu były panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Paczewa i Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach.

W sali konferencyjnej GOK- u stanął po środku wielki stół udekorowany tradycyjnymi elementami świątecznymi. Były na nim palmy, bazie, brzozy, baranki, zajączki, kurczaki, a co najważniejsze, wiele atrakcji kulinarnych takich jak : kiełbasa biała w maladze, baba drożdżowa, pascha, babka gotowana, sernik, babka cytrynowa, mazurek, żurek, jajka w majonezie, jajka faszerowane, łosoś z niespodzianką, pasztet z królika, szynka domowa, szynka w cieście francuskim, karkówka po hiszpańsku i ser z koziego mleka w ziołach. Na stole i obok stołu, stały również kosze świąteczne wypełnione pięknie malowanymi pisankami (z jajek przepiórczych, kurzych i strusich). Smakosze mogli zdobyć przepisy dań, które najbardziej im smakowały. Panie z Koła Gospodyń chętnie udzielały porad i sposobów przyrządzania potraw.

Pokaz, ku miłemu zaskoczeniu organizatorów, cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy Sierakowice i nie tylko. Prezentacje obejrzało około 120 osób, w tym goście z Warszawy. Wśród zwiedzających była pani Janina Kwiecień- Starosta Kartuski, pani doktor Lidia Kumala, ksiądz proboszcz Marek Wera, radny Jerzy Meronk, sołtys Lisich Jam –Ludwika Meronk i sołtys Nowej Ameryki Aniela Maszk.

Dzięki takim Pokazom nie zaginą nasze zwyczaje Wielkanocne. Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Paczewa za tak znakomicie przygotowany pokaz.
Maria Karolak

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt