24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 
VI Dzień Papieski – 15 października 2006r.
JAN PAWEŁ II – SŁUGA MIŁOSIERDZIA


W tym roku – 15 października obchodziliśmy już VI Dzień Papieski organizowany pod hasłem: Jan Paweł II – SŁUGA MIŁOSIERDZIA.
W organizowaniu Dnia Papieskiego na terenie naszej gminy można wyodrębnić kilka wymiarów. Wymiar duchowy: w kościele modlono się o beatyfikację Papieża Jana Pawła II, odprawiano specjalne nabożeństwa i czuwania modlitewne.

Wymiar artystyczny i sportowy: W kościele św. Marcina po wieczornej mszy św. odbył się koncert pieśni i piosenek religijnych śpiewanych przez scholę "STOKROTKI" pod kierunkiem pani Danuty Fiedoruk. W montażu słowno – muzycznym brała również udział młodzież z grupy modlitewnej. Żywiołowy i pełen młodzieńczej werwy koncert wzbogacała prezentacja wizualna z życia i pielgrzymek Ojca św.
To szczególne święto ubogacały dekoracje i formy wizualne w kościołach. Eksponowano wizerunki Ojca Świętego, Jego słowa i cytaty widniały na sporządzanych gazetkach okolicznościowych i hasłach. Dekoracje ołtarzy podkreślały rangę i doniosłość Dnia Papieskiego.
Już po raz drugi ks. proboszcz parafii w Tuchlinie zorganizował po wieczornym nabożeństwie wymowne i pełne głębokich treści widowisko typu światło – dźwięk. Kanwą widowiska stała się nostalgiczna i jakże piękna piosenka Tadeusza Woźniaka "Zegarmistrz światła".
W tej grupie działań na uwagę zasługuje inicjatywa grupy modlitewnej Miłosierdzia Bożego z kościoła św. Marcina, organizująca wyjazd do Gdańska do kina na film „Karol – Papież, który pozostał człowiekiem”.

Wymiar solidarnościowy. Harcerze przez cały dzień, głównie przed kościołami, kwestowali na stypendia dla młodzieży w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Wymiar intelektualny: Parafia św. Marcina zorganizowała również pokaz filmu dokumentalnego o Janie Pawle II, w którym uczestniczyło ok. 30 osób. Po filmie miała miejsce dyskusja i refleksje osobiste uczestników.

Maria Karolak

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt