24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Klëka


W ramach obchodów Roku Polskiego w Szwecji Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Sierakowice został zaproszony w dniach 29.05 – 4.06 przez Instytut Polski w Sztokholmie na dwudniowe Święto Polski. Uroczystość uświetni obecność króla Szwecji i prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego.
Gościny zespołowi udzieli Niezależny Hufiec Harcerstwa RP Leśna Szkoła z komendantem Janem Potrykusem. W następnym numerze podamy dokładną relację z przebiegu uroczystości.
***
Na wniosek radnych powiatowych Jerzego Ropeli i Wandy Kiedrowskiej przyjęto w powiecie uchwałę, która pozytywnie opiniuje jednoczesne stosowanie w nazwach i tekstach języka polskiego i kaszubskiego. Upowszechniamy tą drogą ideę podwójnego uczestnictwa na terenie powiatu, co zdaniem pomysłodawców, spełnia oczekiwania wielu mieszkańców Szwajcarii Kaszubskiej.
***
Podczas ostatniej sesji Rady Gminy trzy osoby – wójt Tadeusz Kobiela, przewodniczący Zbigniew Suchta oraz radny Andrzej Bigus – wyrazili ubolewanie z powodu małolicznej obecności, zwłaszcza radnych, na tegorocznych uroczystościach Trzeciomajowych. Radny Bigus zwrócił też uwagę, że bardzo niewiele domów w Sierakowicach było ozdobionych flagami. Zastanawiano się, jak ułatwić naszym mieszkańcom nabywanie flag.
***
16 maja cała społeczność gowidlińska miała święto. Najpierw w Zespole Szkół pięknym programem artystycznym uczczono Patrona Szkoły – Jana Pawła II, a potem w kościele była koncelebrowana msza i bierzmowanie dwóch roczników gowidlińskiej młodzieży. Najważniejszym gościem na obu uroczystościach był ksiądz biskup Piotr Krupa.
***
Staraniem ks. proboszcza od św. Marcina Bronisława Dawickiego już niedługo kaplica przycmentarna będzie wyposażona w profesjonalną chłodnię. Będzie w niej można jednocześnie pomieścić cztery trumny. Intencją księdza Dawickiego jest, by służyła całej gminie.
***
Z okazji zarówno Dnia Matki jak i Dnia Dziecka przedszkolaki ze Szklanej i ich rodzice poprosili o odprawienie w ich intencji Mszy Św. w kościele w Wygodzie. Dzieci były bardzo przejęte, a rodzice wzruszeni serdecznymi słowami ze strony ks. Bogdana Drozdowskiego.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt