24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Sport


Szkolny turniej tenisa stołowego
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach 8 grudnia ub. roku odbył się szkolny turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców, w którym wzięło udział 40 osób. Liczba zawodników była ograniczona, gdyż warunki lokalowe nie pozwalają na rozstawienie więcej niż czterech stołów, a zainteresowanie tą dyscypliną sportu w naszej szkole jest bardzo duże. Celem imprezy była popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży i wytypowanie
najlepszych zawodniczek i zawodników, którzy będą reprezentować szkołę na zawodach powiatowych.
Patronat nad imprezą objęła dyrektor ZSP w Sierakowicach p. Krystyna Formela. Organizatorami byli nauczyciele wychowania
fizycznego: Kamila Gilmajster i Artur Hewelt, zaś fundatorem nagród (dyplomy i puchary za pierwsze trzy miejsca) był Uczniowski Klub Sportowy „Barka” mieszczący się przy ZSP w Sierakowicach.

Klasyfikacja turnieju:
Dziewczęta:
I miejsce – Natalia Neumiler - kl. I T
II miejsce – Magdalena Okuniewska - kl. II T
III miejsce – Katarzyna Stromska - kl. II T
IV miejsce – Krystyna Gorlikowska - kl. II LP
V miejsce – Barbara Wenta - kl. III LP

Chłopcy:
I miejsce – Dariusz Grota - kl. III LP
II miejsce – Kamil Lejk - kl. II LO
III miejsce – Marcin Cyman - kl. IV T
IV miejsce – Krzysztof Grzenkowicz - kl. I T
V miejsce – Mariusz Kostuch - kl. II LO
Artur Hewelt

Zawody gminne piłki siatkowej
W sportowym kalendarzu szkół styczeń to miesiąc siatkówki – za oknem śnieg, a na sali gimnastycznej można bez przeszkód uprawiać ten sport. W tym roku szkolnym zawody gminne mini- piłki siatkowej chłopców i dziewcząt odbyły się w szkole podstawowej w Gowidlinie. Udział w zawodach, oprócz podstawówek z Gowidlina i Sierakowic, wzięła także szkoła z Mojusza. Turniej rozpoczął się 18 stycznia o godzinie 11. Nauczyciele wychowania fizycznego z w/w szkół rozlosowali kolejność meczów i rozpoczęła się gra.
Tradycyjnie faworytami- zarówno jeśli chodzi o dziewczęta, jak i chłopców- są zawsze Sierakowice. Mecze toczą się do dwóch wygranych setów. Oto wyniki tegorocznych zawodów:

CHŁOPCY:
Sierakowice- Mojusz 2-0 (25:10, 25:18)
Gowidlino- Sierakowice 1-2 (25:17, 9:25, 25:22)
Gowidlino- Mojusz 2-1 (25:15, 22:25, 15:10)

KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ:
1. SP Sierakowice
2. SP Gowidlino
3. SP Mojusz

DZIEWCZĘTA:
Sierakowice- Mojusz 2-0 (25:17, 25:11)
Gowidlino- Sierakowice 0-2 (20:25, 9:25)
Gowidlino- Mojusz 2-1 (25:22, 22:25, 15:11)

KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ:
1. SP Sierakowice
2. SP Gowidlino
3. SP Mojusz

W tym roku, tak jak i w poprzednim, ponownie uczniowie z Sierakowic byli najlepsi, ale musieli się trochę napracować, żeby wygrać. Gratulacje należą się szkole z Mojusza, która choć nie ma sali gimnastycznej, przyjechała na zawody i zaprezentowała się całkiem solidnie. Brawo!
Po rozegranych zawodach pani dyrektor Danuta Tandek pogratulowała wszystkim uczestnikom i wręczyła im dyplomy. Szkole z Sierakowic życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.
Niecały tydzień później, również w szkole w Gowidlinie, odbył się turniej gminny piłki siatkowej gimnazjalistów. Tu udział wzięły w obu kategoriach: chłopców i dziewcząt, gimnazja z Gowidlina, Sierakowic i Kamienicy Królewskiej. W zeszłym roku to Gowidlino miało lepsze zespoły, ale sport jest nieprzewidywalny i to jest w nim właśnie atrakcyjne. W tym turnieju przed jego rozpoczęciem trudno było wskazać jednoznacznego faworyta. Oto rezultaty spotkań:

CHŁOPCY:
Gowidlino- Sierakowice 2-0 (25:22, 25:20)
Gowidlino- Kamienica Królewska 2-0 (25:16, 25:18)
Sierakowice- Kamienica Królewska 2-0 (25:8, 25:16)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Gowidlino
2. Sierakowice
3. Kamienica Królewska

DZIEWCZĘTA:
Gowidlino- Sierakowice 1-2 (16:25, 25:20, 10:15)
Gowidlino- Kamienica Królewska 2-0 (25:10, 25:19)
Sierakowice- Kamienica Królewska 2-0 (25:8, 25:16)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Sierakowice
2. Gowidlino
3. Kamienica Królewska
A więc „łupami” podzielili się gimnazjaliści z Gowidlina i Sierakowic. Za obie drużyny będziemy trzymać kciuki na zawodach powiatowych.
Paweł Staszek

Rekordowa „Baśka” w Sierakowicach
Rekordowa liczba uczestników zgłosiła się do XV edycji Pomorsko- Kaszubskiej Ligi „BAŚKI”, której organizatorem jest Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie O/ Nowa Karczma. Naszej gminie powierzono organizację XV edycji tych zawodów i, jak się później okazało, były one rekordowe pod względem liczy uczestników. Rolę organizatora podjął się Gminny Klub Sportowy „SIERAKOWICE” przy wsparciu solidnego sponsora, jakim okazał się Bank Spółdzielczy w Sierakowicach. Łącznie w sierakowickich rozgrywkach wzięło udział 128 uczestników tworzących 32 zespoły. Ciekawostką turnieju był udział 14 kobiet. Świadczy to o tym, że nie jest to tylko męska zabawa.
Zasady rozgrywek i sposób ich przeprowadzenia po kilku modyfikacjach został opracowany przez główny zespół organizacyjny w składzie: Mirosław Ugowski - pełniący funkcję Prezesa Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Nowej Karczmie, Tadeusz Makowski z Chmielna - osoba, która najbardziej przyczyniła się do popularyzacji na Kaszubach tej atrakcyjnej gry oraz pani Bożena Ugowska z Nowej Karczmy – sekretarz zawodów.
Głównym sponsorem Turnieju w Sierakowicach został Bank Spółdzielczy w Sierakowicach, z jego prezesem Romanem Dawidowskim, który jest zagorzałym „baśkowym” graczem. Po regulaminowym losowaniu stolików rozpoczęto grę. Zgodnie z przyjętymi zasadami przeprowadzono 80 rozdań na każdym stoliku, a następnie przystąpiono do podliczenia ostatecznych wyników. Po czterogodzinnych rozgrywkach zanotowano następujące wyniki w dwóch kategoriach indywidualnych (kobiet i mężczyzn) oraz jednej drużynowej.

Klasyfikacja drużynowa – startowały 32 zespoły
1/ Garecznica Borzestowo
2/ Murkaz Paczewo (Labuda Kazimierz, Dalecki Zbigniew, Zalewski Jan, Labuda Tadeusz)
3/ Chylonia Gdynia
4/ Labuda Borzestowo
5/ Pianka Gdynia
6/ Mestwin ZKP Nowa Karczma
7/ Galacticos Sierakowice (Szynszecki Andrzej, Gilmajster Krystian, Jóskowski Waldemar, Ropela Witold)
8/ Bonanza Leźno
9/ Orły Kartuzy
10/ Belfast Żukowo
11/ Przywidz Kiełpino
12/ Wiarus Bytów
13/ Farbud Sierakowice (Lejk Alfred, Klinkosz Henryk, Lejk Tomasz, Klinkosz Rafał)
14/ Rodzina Żukowo
15/ Emeryci Mrzezino

Klasyfikacja indywidualna pań – startowało 14 uczestniczek
1/ Ugowska Bożena – Nowa Karczma
2/ Grudzień-Tryk Teresa – Mrzezino
3/ Markowska Anna – Żukowo
4/ Czerwionka Irena - Przywidz
5/ Pelowska Małgorzata – Kiełpino
6/ Socha Barbara – Kiełpino
7/ Toporek Maria – Przywidz
8/ Hinc Helena – Żukowo
9/ Marciniak Helena – Mrzezino
10/ Wróbel Hanna - Kościerzyna

Klasyfikacja indywidualna mężczyzn – startowało 110 uczestników
1/ Labuda Kazimierz – Paczewo
2/ Proch Kazimierz – Gdynia
3/ Lelek Zbigniew – Borzestowo
4/ Lelek Andrzej – Borzestowo
5/ Cichosz Czesław – Bytów
6/ Kwidziński Jan – Kartuzy
7/ Stefański Marek – Żukowo
8/ Szynszecki Andrzej – Sierakowice
9/ Socha Kazimierz – Kiełpino
10/ Somkowski Bogdan – Gdynia
11/ Lejk Jan – Borzestowo
12/ Paczoszka Józef – Żukowo
13/ Migowski Benedykt – Sierakowice
14/ Dalecki Zbigniew – Paczewo
15/ Labuda Witold – Borzestowo
16/ Zduńczyk Waldemar – Lębork
17/ Zalewski Jan – Paczewo
18/ Piotrowski Zbigniew Leżno
19/ Kwidziński Eugeniusz – Kartuzy
20/ Zoch Sławomir – Gdynia

Nieźle zaprezentowali się reprezentanci naszej gminy, co zapewne świadczy, że również w tej dziedzinie sierakowiczanie należą do najlepszych. Najlepsi w każdej z kategorii otrzymali z rąk prezesa Banku Spółdzielczego pana Romana Dawidowskiego bardzo atrakcyjne puchary i pamiątkowe dyplomy. Podczas Turnieju serwowano bigos, ufundowany przez Zakład Przetwórstwa Mięsnego Bronisława Lisa oraz pieczywo ufundowane przez piekarnię Gminnej Spółdzielni „SCH”. Dla uczestników przygotowano gorące napoje (kawę i herbatę), serwowane przez panie Grażynę i Ewelinę Niklas. Prowadzącym cały turniej był, jak zawsze niezawodny w tego typu zawodach, Mirosław Senwicki.
Osobą najbardziej zaangażowaną w sprawne zorganizowanie i, jak się okazało podczas zakończenia, przeprowadzenie bardzo udanych zawodów był Witold Ropela z Szopy.
Wielkie słowa podziękowania należą się także dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Sierakowicach, panu Ireneuszowi Płotce, za udostępnienie sali gimnastycznej.
Jako organizatorzy cieszymy się, że przyczyniliśmy się do organizacji bardzo udanych zawodów, o najliczniejszej liczbie graczy w historii turniejów. Spośród dziesiątków uczestników nie było żadnego niezadowolonego, a ponadto większość zachęcała do jak najszybszego powtórzenia tego typu turnieju.
Tadeusz Wesółka

Turnieje tenisa stołowego
Jak co roku już w styczniu ruszył cykl turniejów tenisa stołowego organizowany przez GKS Sierakowice. W tym roku rozgrywki zainaugurowano 28 stycznia indywidualnym turniejem dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. Zawodników zaszeregowano do trzech kategorii: kobiety, mężczyźni do 35 lat oraz mężczyźni powyżej 35 lat. Na starcie stanęło razem 43 uczestników. Po zaciętych meczach wyłoniono mistrzów:

kategoria – kobiety
1. Mirosława Schmidt - Sierakowice
2. Joanna Formela - Łyśniewo
3. Anna Dawidowska - Sierakowice

kategoria – mężczyźni do 35 lat
1. Szymon Słomiński - Kościerzyna
2. Sebastian Matusiak - Lębork
3. Rafał Wenta - Sierakowice

kategoria – mężczyźni powyżej 35 lat
1. Zbigniew Kuziemkowski - Stężyca
2. Sławomir Brzeski - Sierakowice
3. Ryszard Dejk - Sierakowice

Pewną nowością w tegorocznych tenisowych zmaganiach była organizacja turnieju o Mistrzostwo Parafii Gowidlino, którego uczestnikami mogli być wyłącznie obecni mieszkańcy parafii lub jej byli mieszkańcy. 29 stycznia o godz. 12.00 rozpoczęto zmagania dla uczniów Zespołu Szkół w Gowidlinie. Młodzież podzielono na cztery kategorie: chłopcy szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz tak samo dziewczęta. Razem na starcie stanęło 32 uczestników i uczestniczek. A oto klasyfikacja końcowa:

kategoria – dziewczęta - szkoła podstawowa
1. Rita Miotk
2. Alicja Zelewska
3. Ewelina Konkel

kategoria – chłopcy- szkoła podstawowa
1. Robert Konkel
2. Mariusz Dyszer
3. Piotr Jakubek

kategoria – dziewczęta – gimnazjum
1. Patrycja Wenta
2. Beata Wejer
3. Kinga Kreft

kategoria – chłopcy- gimnazjum
1. Karol Sobisz
2. Karol Konkel
3. Mateusz Kreft

O 15.00 tego samego dnia do boju ruszyli dorośli z Parafii Gowidlino. Ich zmagania zakończyły się następująco:

kategoria – kobiety
1. Kamila Wiśniewska
2. Natalia Dyszer
3. Jola Dyszer

kategoria – mężczyźni do 35 lat
1. Kazimierz Łangowski
2. Andrzej Konkel
3. Leszek Gański

kategoria – mężczyźni powyżej 35 lat
1. Janusz Wenta
2. Henry Jakubek
3. Marcin Konkel

Nagrody – pamiątkowe statuetki oraz dyplomy wręczyła dyrektor Zespołu Szkół w Gowidlinie pani Danuta Tandek.
W kalendarzu nie zabrakło oczywiście turniejów dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Turniej indywidualny rozegrano 7 lutego – czyli w feriach zimowych. Na starcie stanęło 94 uczestników. Po pięciogodzinnych zmaganiach wyłoniono mistrzów na rok 2006:

kategoria – dziewczęta - szkoła podstawowa
1. Marlena Hinc - Kiełpino
2. Natalia Borek - Kamienica Królewska
3. Michalina Krause - Kiełpino

kategoria – chłopcy- szkoła podstawowa
1. Szymon Garncarz - Kamienica Królewska
2. Robert Witke - Sierakowice
3. Kamil Kropidłowski - Sikorzyno

kategoria – dziewczęta – gimnazjum
1. Barbara Klasa - Sulęczyno
2. Karolina Wengler - Kamienica Królewska
3. Barbara Kiedrowska - Sulęczyno

kategoria – chłopcy- gimnazjum
1. Dawid Hendrych - Sierakowice
2. Daniel Jaskulski - Kamienica Królewska
3. Wojciech Krefta - Sierakowice

8 stycznia rozegrano turniej drużynowy również dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych. Każda z drużyn uczestniczących w tych rozgrywkach liczyła 3 zawodników. W zmaganiach wzięło udział aż 83 uczestników.
W każdym z turniejów organizator przygotował cenne nagrody: wygrawerowane statuetki, puchary, medale i dyplomy.
To oczywiście nie wszystko, co zaplanował GKS Sierakowice w tym roku. Już 4 marca na godz. 10.00 zapraszamy młodzież szkół ponagimnazjalnych i dorosłych na turniej drużynowy.
Na 18 marca, również na 10.00, zaplanowano zaś turniej drużynowy dla zakładów pracy z terenu gminy Sierakowice. W tym ostatnim występować mogą jedynie zawodnicy zamieszkujący na terenie gminy – obowiązuje również wcześniejszy termin zgłoszenia drużyny. Przed turniejem nastąpi weryfikacja zawodników.
Podsumowując dotychczas rozegrane turnieje należy nieskromnie podkreślić, że turnieje tenisa stołowego przyjęły się na dobre w kalendarzu imprez oferowanych przez GKS Sierakowice. Świadczyć o tym może stała, wysoka frekwencja na każdym z turniejów. Cieszyć należy się również z wzrastającej popularności tej dyscypliny sportu.
Ponadto uważam, iż bardzo ważną sprawą jest również niesłabnąca frekwencja osób spoza terenu naszej gminy. W tym roku gościliśmy zawodników z takich miejscowości jak: Sierakowice, Puzdrowo, Gowidlino, Załakowo, Podjazy, Kościerzyna, Niestępowo, Mściszewice, Pałubice, Nowa Wieś, Lębork, Goręczyno, Stężyca, Łyśniewo, Kartuzy, Sulęczyno, Somonino, Miechucino, Kamienica Królewska, Puzdrowo, Kiełpino, Załakowo, Sikorzyna, Bąckiej Huty, Łyśniewa, Moczydła. To właśnie opinia tych osób i ich coroczny powrót od 2000 roku do Sierakowic świadczyć mogą pozytywnie o organizowanych zawodach. To cieszy...
Niestety, są i bolączki. Ciągle boli nas to, że nie wszystkie szkoły z terenu gminy potrafią bawić się razem. Wciąż niektórzy nie potrafią zrozumieć, że celem tych turniejów jest nie tylko chęć wyłonienia mistrzów, ale również możliwość spotkania się środowiska i wymiana poglądów, doświadczeń. Dlatego też pragnę podziękować w szczególności panu Markowi Wesołowskiemu z Kamienicy Królewskiej za wkład czasu i zdrowia poświęcony w przygotowanie swoich uczniów. Nie można zapomnieć o opiekunach z Sulęczyna, Łyśniewa, Podjaz, Załakowa, Kiełpina. Sam będąc nauczycielem w szkole dziwię się całej reszcie osób odpowiedzialnych za wychowanie w szkołach i ich obojętności.
Organizator z ramienia GKS Sierakowice
Przemysław Łagosz, tel. 504-076-867

Koszykówka alternatywą
Coraz częściej dowiadujemy się z mediów o zabójstwach, napadach, kradzieżach, dewastacjach i innych niezrozumiałych dla normalnych ludzi występkach dzieci i młodzieży. Rozszerza się plaga nikotynizmu, alkoholizmu, narkomanii wśród bardzo młodych ludzi. I nie są to tylko wiadomości z odległych miejsc. Także w naszej gminie te straszne dla przyszłości narodu zjawiska dają się zaobserwować – wystarczy przespacerować się wieczorem przez Park Papieski, znaleźć się w amfiteatrze„Szerokowidze” czy niektórych bocznych uliczkach. Niezrozumiałe jest to, że papierosy i alkohol, sprzedawane przecież przez dorosłych za pieniądze dorosłych, są tak łatwo dostępne nawet dzieciom. Zaś źródeł zaopatrzenia w narkotyki podobno nie trzeba głęboko szukać, bo młodzi wzajemnie sobie przekazują niezbędne wiadomości.
Młodzież szkolna podobno nie ma pieniędzy na podręczniki, niezbędne przybory, wycieczki itp. Skąd więc bierze na używki i narkotyki? Czy rodzice na pewno wiedzą, na co wydawane jest kieszonkowe, ile ginie z ich dostępnych dla pociech portfeli, co mieszczą plecaki, kieszenie, szuflady ich dzieci? Obudźcie się! Zaglądajcie do zeszytów i ćwiczeń, czytajcie uwagi i reagujcie na nie, pytajcie o przyczyny nieszczególnych ocen. A przede wszystkim musicie panować nad czasem wolnym, wiedzieć, gdzie i z kim ukochany synek przebywa około 21.00, co robi udana córeczka w ciągu 3 godzin poza domem.
Najlepszym, sprawdzonym i zalecanym przez pedagogów sposobem rozładowania napięć okresu dojrzewania, nieuniknionego konfliktu pokoleń i nadmiaru energii jest sport; szczególnie dyscypliny zbiorowe sportu nieagresywnego. Taką dyscypliną jest koszykówka.
W naszej gminie od kilkunastu lat działa Klub BAT Sierakowice, który sponsoruje kilka drużyn koszykarskich. Uczestnikiem drużyn Klubu może zostać każdy chłopiec od 10. roku życia. Treningi odbywają się 2–3 razy w tygodniu, a w niedziele drużyny grają mecze – na wyjeździe lub u nas – w sali gimnazjum. Treningi i mecze charakteryzują się profesjonalizmem, właściwą dyscypliną i kulturą. Drużyny BATu grają z przeciwnikami z miast (Słupsk, Trójmiasto, Starogard, Kwidzyn, Tczew, Wejherowo itd.), uzyskują dobre wyniki w tabelach. A nawet, jeśli im się niezbyt wiedzie, to i tak sławią naszą gminę i dzięki nim nazwa „Sierakowice” nie jest białą plamą dla działaczy sportowych województwa pomorskiego.
Dobre wyniki cieszą, ale w sporcie nie jest ważne tylko zwycięstwo. Najbardziej istotny jest ruch, zdobywane stopniowo mistrzostwo, aktywność, współdziałanie i współodpowiedzialność za wynik, przyjemność bycia w grupie. No i czas tak szybko mija z przyjaciółmi!
Klub BAT Sierakowice sprawnie działa dzięki sponsorom, którymi są Andrzej i Tadeusz Bigus oraz wójt Tadeusz Kobiela. Do działaczy, którzy dbają o właściwą organizację prac Klubu, którzy często bezinteresownie poświęcają swój czas i okazują dobrą wolę, należą głównie: Jan Warmowski, Krzysztof Andryskowski, Rafał Makurat, Dariusz Zalewski, Stanisław Kałduński, Dariusz Kolka.
Dodać muszę, że także kibicowanie jest przyjemną rozrywką. Zamiast niedzielnego wgapiania się w telewizor można odbyć spacer na ulicę Spacerową, zdrowo się ekscytować zagraniami i punktami. Obecność rodziców, kolegów i znajomych dodaje skrzydeł zawodnikom; oni czekają na doping i uznanie podczas meczu, bo innych dopingów nie uznają.
O meczach drużyn BATu informują ogłoszenia w centrum Sierakowic, warto też zajrzeć na stronę internetową: www.ksbat.pl
Kibic BAT-u


Zakończenie jubileuszowej halówki Sierakowice 2006
Dnia 12.02.2006 zakończyły się rozgrywki X (jubileuszowej) Halowej Ligi Piłki Nożnej Sierakowice 2006. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 18 1-zespołów tworząc I i II 06. ligę. Ostatniego dnia rozgrywek osiągnięto następujące wyniki:
Mecz barażowy o wejście do I ligi:
BS Sierakowice - 06!Krąg Sulęczyno 3 : 3 k. 4 : 5
1 - Stefański Karol 2 - Kreft Andrzej
1 - Jóskowski Maciej 1 - Tomasz Gawin
1 - Kąkol Mateusz
W wyniku osiągnięcia remisu, aby rozstrzygnąć, który zespół awansuje do I ligi zarządzono serię rzutów karnych, które wygrał zespół Kręgu Sulęczyno 5 : 4 i to on wywalczył awans.
Wyniki X kolejki I ligi:
Grupa spadkowa
Ribena Grom Sierakowice – Sierpasz Sierakowice 4 : 9 / 2 : 4 /
3 - Gruchała Mateusz 3 - Bida Bartosz
1 - Furman Rafał 3 - Biber Bartosz
3 - Osowski Piotr
Grunke Gowidlino – Strażak Sierakowice 1 : 4 / 1 : 2 /
1- Marciński Krystian 1 - Stenka Kamil
1 - Król Piotr 1 - Labuda Marcin
1 - Polejowski Daniel
Grupa mistrzowska
Lesart Lębork – Murkaz Paczewo 1 : 1 / 0 : 1 /
1 - Kłos Łukasz 1 - Hinc Marek
Rompa Dziadki Sierakowice – Samorząd Sierakowice 2 : 1 /1 : 0/
1 - Hebel Arkadiusz 1- Szmytke Marcin
1 - Łapigrowski Piotr
Końcowa klasyfikacja
L.p nazwa drużyny punkty bramki bramki zdobyte stracone
Grupa Mistrzowska
1 Rompa Dziadki Sierakowice 24 53 24
2 Samorząd Sierakowice 20 29 18
3 Murkaz Paczewo 17 34 16
4 Lesart Lębork 11 24 35
Grupa Spadkowa
5 Sierapasz Sierakowice 13 31 37
6 Starażak Sierakowice 13 28 37
7 Grunke Gowidlino 11 26 40
8 Ribena Grom Sierakowce 6 27 45
Mistrzem Ligi Halowej SIERAKOWICE 2006 został po raz drugi z rzędu zespół Rompa Dziadki Sierakowice, natomiast do II ligi spadł zespół Ribena Grom Sierakowice
Tabela końcowa II ligi
L.p nazwa drużyny punkty bramki bramki
zdobyte stracone
1 BS Sierakowice 23 48 12
2 Krąg Sulęczyno 20 39 17
3 Elwoz Szklana 20 23 12
4 Rafang Sierakowice 14 18 18
5 FC Gowidlino 13 17 25
6 Barka Sierakowice 10 21 29
7 Potega Węsiory 10 21 23
8 DDD Klukowa Huta 9 22 31
9 Poniedziałki Sierakowice 4 15 31
10 Orkan Tuchlino 4 13 39
Awans do I ligi po meczu barażowym uzyskał zespół: KRĄG SULĘCZYNO
Najlepszy strzelec - I liga
liczba bramek
21 Łapigrowski Piotr Rompa Dziadki Sierakowice
16 Łapigrowski Łukasz Rompa Dziadki Sierakowice
13 Kostuch Michał Murkaz Paczewo
11 Szmytke Marcin Samorząd Sierakowice
11 Dawidowski Ryszard Grunke Gowidlino
11 Gruchała Mateusz Ribena Grom Sierakowice
10 Mrosk Artur Rompa Dziadki Sierakowice
10 Świeczkowski Tomasz Samorząd Sierakowice
10 Bida Bartosz Sierpasz Sierakowice
9 Kłos Łukasz Lesart Lębork
9 Biber Bartłomiej Sierpasz Sierakowice
8 Bujak Tomasz Murkaz Paczewo
8 Król Piotr Strażak Sierakowice
7 Misiak Mariusz Lesart Lębork
6 Stenka Kamil Strażak Sierakowice
5 Niechwiedowicz Artur Lesart Lębork
5 Marciński Krystian Grunke Gowidlino
5 Furman Rafał Ribena Grom Sierakowice
Najlepszy strzelec - II liga
liczba bramek
18 Kreft Andrzej Krąg Sulęczyno
15 Jóskowski Maciej BS Sierakowice
10 Wisniewski Zbigniew Elwoz Sierakowice
9 Lejk Kamil BS Sierakowice
8 Lewandowski Jacek Barka Sierakowice
7 Pałubicki Serafin DDD Klukowa Huta
6 Szramka Zbigniew Poniedziałki Sierakowice
6 Warmowski Jacek BS Sierakowice
5 Bulczk Ireneusz FC Gowidlino
5 Formela Artur BS Sierakowice
5 Jereczek Zbigniew Potega wesiory
5 Kolke Paweł FC Gowidlino
5 Sawicki Roman Potęga Węsiory
4 Felskowski Tomasz DDD Klukowa Huta
4 Formela Waldemar BS Sierakowice
4 Formela Marcin Rafang Sierakowice
4 Gołabek Radosław Barka Sierakowice
4 Hendrich Rafał Rafang Sierakowice
4 Kakol Mateusz BS Sierakowice
4 Lewandowski Maciej Poniedziałki Sierakowice
4 Malc Marcin Krąg Sulęczyno
4 Wolski Sebastian Krag Sulęczyno
FAIR PLAY
Klasyfikacja końcowa I LIGA
1 Rompa Dziadki Sierakowice 10
2 Murkaz Paczewo 19
3 Samorząd Sierakowice 27
4 Grunke Gowidlino 27
5 Sierpasz Sierakowice 34
6 Ribena Grom Sierakowice 34
7 Lesart Lębork 37
8 Strażak Sierakowice 45
II LIGA – klasyfikacja końcowa
1 Potęga Węsiory 7
2 Elwoz Szklana 15
3 BS Sierakowice 21
4 Rafang Sierakowice 21
5 FC Gowidlino 21
6 Poniedziałki Sierakowice 21
7 Krąg Sulęczyno 23
8 Orkan Tuchlino 24
9 Barka Sierakowice 27
10 DDD Klukowa Huta 33
Po X kolejce – 12.02.06 r.


X Halowa Liga Piłki Nożnej
Sierakowice 2006 (27.12.05–12.02.06)
Podsumowanie
Wyróżnienia
Grubba Roman – za obsługę techniczną
Krefta Janusz za obsługę organizacyjno-techniczną
Wąsowski Tadeusz /Poniedziałki/ – za sportową długowieczność
Trzebiatowski Tadeusz /Lesart Lębork/ - za sportową długowieczność

Nagrody Fair Play
I liga – zespół Rompa Dziadki Sierakowice
II liga - zespół Potęga Węsiory
Nagrody i wyróżnienia dla sędziów
I liga Przemysław Łagosz
II liga Piotr Chrzanowski
Nagrody specjalne
- najbardziej utytułowanego zawodnika X–lecia sierakowickiej halówki - Waldemar Formela
- osobowość trenerską tegorocznej ligi – Krzysztof Kolke

Nagrody „Odkrycia Ligi” - II liga
Fafiński Rafał – Elwoz
Myszk Szymon – Barka
Sawicki Roman – Potęga Węsiory
Kostuch Karol – FC Gowidlino
Kulaszewicz Szymon – Krąg Sulęczyno
Mariusz Bigus – Rafang Sierakowice
Malc Marcin – DDD Klukowa Huta
Myszk Krzysztof – BS Sierakowice
Warmowski Jacek – BS Sierakowice

Nagrody w klasyfikacji „Króla Strzelców”

I liga
1/ Łapigrowski Piotr / Rompa Dziadki /
2/ Łapigrowski Łukasz / Rompa Dziadki /
3/ Kostuch Michał / Murkaz / albo

II liga
1/ Kreft Andrzej / Krąg Sulęczyno /
2/ Jóskowski Maciej / BS Sierakowice /
3/ Wiśniewski Zbigniew / Elwoz /
Nagrody w klasyfikacji „Najlepszy Bramkarz”

I liga
1/ Maszota Dariusz /Murkaz Paczewo/
2/ Zengerski Piotr / Samorząd /
3/ Stenka Radosław / Strażak /

II liga
1/ Szapałas Andrzej / Krąg Suleczyno /
2/ Mróz Aleksander / BS Sierakowice /
3/ Naczk Łukasz / Rafang Sierakowice/
Nagrody w klasyfikacji „Najlepszy Obrońca”

I liga
1/ Mrosk Artur / Rompa Dziadki /
2/ Hinc Szymon / Murkaz Paczewo /
3/ Misiak Mariusz / Lesart Lębork/ /

II liga
1/ Reclaw Andrzej – Elwoz Szklana
2/ Stefański Karol / BS Sierakowice /
3/ Kreft Tomasz – Krąg Sulęczyno
Klasyfikacja „Najlepszy Zawodnik ”

I liga
1/ Świeczkowski Tomasz / Samorząd Sierakowice/
2/ Łapigrowski Piotr / Rompa Dziadki /
3/ Bujak Tomasz / Murkaz /

Wyróżnienia
- Kłos Łukasz / Lesart Lębork/
Wenta Jan / Grunke Gowidlino /
Dawidowski Ryszard / Grunke Gowidlino/
Hinc Waldemar / Murkaz/
Szmytke Marcin / Samorząd /
Król Piotr / Strażak/
Bida Bartosz / Sierpasz /

Klasyfikacja „Najlepszy Zawodnik” II Liga
1/ Kreft Andrzej / Krąg Sulęczyno /
2/ Wiśniewski Zbigniew – Elwoz Szklana
3/ Formela Artur / BS Sierakowice/
Wyróżnienia
Heindrich Rafał – Rafang Sierakowice
Gostkowski Zdzisław – Potęga Węsiory
Lejk Kamil – BS Sierakowice
Pałubicki Serafin – DDD Klukowa Huta/
Mierski Wojciech – BS Sierakowice
Deik Mateusz – Barka Sierakowice

Klasyfikacja zespołowa II Liga
X miejsce - Orkan Tuchlino
IX miejsce - Poniedziałki Sierakowice
VIII miejsce - DDD Klukowa Huta
VII miejsce - Potęga Węsiory
VI miejsce - Barka Sierakowice
V miejsce - FC Gowidlino
IV miejsce - Rafang Sierakowice
III miejsce - Elwoz Szklana
II miejsce - Krąg Sulęczyno
I miejsce - BS Sierakowice
Awans do I ligi uzyskał zespół KRĄG SULĘCZYNO

I liga
VIII miejsce - Ribena Grom Sierakowice – spadek do II ligi
VII miejsce - Grunke Gowidlino
VI miejsce - Strażak Sierakowice
V miejsce - Sierpasz Sierakowice
IV miejsce - Lesart Lębork
III miejsce - Murkaz Paczewo
II miejsce - Samorząd Sierakowice.
I miejsce - Rompa Dziadki Sierakowice - Mistrz LigiWersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt