24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 
Uczta duchowa
Koncert chóru Kantylena i Przyjaciół


Będąc kilkakrotnie gościem w Zespole Szkół w Gowidlinie miałam okazję posłuchać śpiewu chóru Kantylena działającego pod kierownictwem Marii Kostuch. Dziewczęta pięknymi głosami ubogacają wszystkie szkolne uroczystości. Gdy otrzymałam zaproszenie na koncert chóru, wiedziałam, że mogę spodziewać się wyjątkowego wydarzenia muzycznego.

Koncert pt. „Uśmiech dla nieba” odbył się w niedzielny wieczór 15 czerwca w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Gowidlinie. I rzeczywiście było to niezapomniane przeżycie. Nie jestem krytykiem muzycznym, ale jak wielu ludzi, także tych zgromadzonych na koncercie, odnajduję przyjemność w słuchaniu muzyki. Repertuar zaprezentowany tego wieczoru opierał się na pieśniach religijnych, a chórowi towarzyszyły wokalistki: Maria Kostuch i Michalina Król. Akompaniowali im: Marlena Korda grająca na skrzypcach, Dominika Formela – na gitarze oraz Rafał Bujak na gitarze basowej. Utwory muzyczne przeplatano fragmentami pierwszego listu do Koryntian św. Pawła. Jego najbardziej znany rozdział trzynasty – hymn o miłości – czytała jedna z chórzystek.

Podobnie jak proboszcz gowidlińskiej parafii - ks. kanonik Leszek Knut - i zgromadzeni na koncercie słuchacze, mam wielką nadzieję, że będziemy mieli okazję uczestniczyć w takim wydarzeniu muzycznym częściej.
A.K.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt