24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 
Biblioteka zaprasza!
Z bibliotecznej szuflady


Wystawy
Biblioteka Publiczna Gminy Sierakowice zaprasza do oglądania książek i materiałów dotyczących życia i twórczości ks. prałata dr Bernarda Sychty, które wszyscy zainteresowani znajdą w naszej czytelni w dziale regionaliów. Część z prezentowanych na wystawie książek biblioteka posiada w większej ilości, co umożliwia wypożyczanie ich na zewnątrz. Dotyczy to przede wszystkim książki ks. Jana Walkusza „Piastun słowa”, ks. Bernarda Sychty „Kultura materialna Borów Tucholskich”, „Listy ks. Bernarda Sychty i prof. Gerarda Labudy do Lecha Bądkowskiego”, „Kaszubi, wierzenia i twórczość: ze słownika Sychty” - zgromadził i ułożył Jerzy Treder, a także dwóch książek, na które chcemy zwrócić uwagę, „W wieczornej mgle: niesamowite opowieści z Kaszub ze słownika Sychty” oraz „W świetle dnia: anegdoty i bajki z Kaszub ze słownika Sychty”. Książki te powstały na podstawie pracy magisterskiej Grzegorza Jarosława Schramke W kręgu bogów, demonów, magii i przygód niezwykłych. Wierzenia w „Słowniku gwar kaszubskich” Bernarda Sychty napisanej na Uniwersytecie Gdańskim pod kierunkiem prof. dr hab. Jerzego Sampa.

Miłośników twórczości Lucy Maud Montgomery, autorki „Ani z Zielonego Wzgórza”, zapraszamy do wypożyczalni na wystawkę książek i ciekawostek z życia pisarki.

Spotkania z bajką

Bardzo się cieszymy, że bajkowe spotkania nadal cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Jesienią tego roku minie 5 rok naszych spotkań. Już dziś chcemy podziękować wszystkim, którzy mają w tym dziele swój nawet najmniejszy wkład. DZIĘKUJEMY!
20 kwietnia na „Kaszubskim Spotkaniu z Bajką”, które poprowadzi pani Ewa Warmowska, dzieci będą miały okazję posłuchać bajek ze wspomnianej wcześniej książki „W świetle dnia: anegdoty i bajki z Kaszub ze słownika Sychty”.

Biblioteka informuje

9 maja (w środę) zapraszamy na godz. 15.00 młodzież szkół średnich, starszych klas gimnazjum, a także dorosłych na spotkanie autorskie z panią Martą Fox. Bliższe informacje o pisarce można znaleźć na stronie internetowej www.martafox.pl.

Biblioteka w Sierakowicach i Filia w Gowidlinie zaprenumerowały na II kwartał 2007r. kilka nowych tytułów czasopism. Już w kwietniu powinny się pojawić na pólkach „Film”, „Auto Świat”, „Młody Technik”, „Katecheta” i in.

Wszystkich, którzy chcieliby się pozbyć zalegających w domowych kątach, dawno przeczytanych książek, zachęcamy do przekazania ich bibliotece. Może wiosenne porządki zmobilizują państwa do pozbycia się nieprzydatnych egzemplarzy. My chętnie je przejrzymy i wybierzemy te, które mogą się jeszcze przydać naszym czytelnikom, pozostałe zostaną umieszczone na holu, gdzie z pewnością znajdą zainteresowanie wśród indywidualnych nabywców.

Przypominamy o możliwości oprawienia prac dyplomowych, licencjackich i magisterskich oraz bindowania różnych materiałów.

FILIA W GOWIDLINIE

Dnia 7 marca w Filii Bibliotecznej w Gowidlinie odbyło się bardzo miłe spotkanie pań czytelniczek z kaszubską kapelą rodzinną „Bas” z Sierakowic. Tworzący kapelę - Państwo Teresa i Henryk Klasowie wraz z synem - grali i śpiewali dobrze znane i trochę mniej znane piosenki kaszubskie, opowiadali legendy kaszubskie, zabawiali gości wesołymi gadkami o tabace, o instrumentach. Panie miały okazję same zagrać na burczybasie, co nie obeszło się bez sporej dawki śmiechu. Wszyscy mile wspominali wieczór i wyrazili chęć na kolejne takie spotkanie.


Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt