24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Piłkarscy „rycerze wiosny” z Paczewa


W strukturach działalności Gminnego Klubu Sportowego SIERAKOWICE jednym z podmiotów jest zespół Kaszub Paczewo, który stanowi zaplecze I zespołu, na co dzień występującego w klasie okręgowej. Zespół z Paczewa wraz z pozostałymi z naszej gminy, GKS Tuchlino i FC Gowidlino, występuje w klasie B grupy kartuskiej.
Mija półmetek wiosennych rozgrywek tej klasy, w której występuje 10 zespołów. Drużyna z Kaszub Paczewo, bo pod taką nazwą została zgłoszona, po raz pierwszy w tym sezonie w niej występuje. Inicjatywa stworzenia tego zespołu wyszła z woli rodziny Labuda, gdzie ojciec i zarazem właściciel firmy MURKAZ pan Kazimierz podjął się roli szefa i sponsora, a jego syn Rafał został kierownikiem drużyny i jednocześnie ze swoim bratem Robertem czynnie uczestniczą w rozgrywkach, obaj są piłkarzami. Runda jesienna została wykorzystana do odpowiedniej selekcji zawodniczej w tworzeniu tej drużyny. Przewinęło się przez nią aż 36 zawodników, zatem wyniki wtedy osiągane nie były rewelacyjne. W okresie zimowym wielu piłkarzy występowało z dobrymi efektami w lidze halowej, po czym nastąpił okres przygotowawczy, który bardzo solidnie i skrupulatnie został przepracowany pod nadzorem trenera tego zespołu Waldemara Formeli.
Dobre przygotowanie zespołu i wyśmienita sportowa atmosfera spowodowały, że osiągane wyniki są zadziwiająco dobre. W pięciu dotychczasowych meczach zanotowano 4 zwycięstwa (z Chwaszczynem, Tuchomiem, Mściszewicami, i Gowidlinem) oraz 1 remis z Chmielnem w meczu wyjazdowym. Według trenera, obecne rozgrywki traktowane są jako forma przygotowania do kolejnych rozgrywek.W przyszłym sezonie, według deklaracji osób rządzących zespołem, podejmą oni walkę o czołową lokatę w swojej grupie, oczywiście nie wyłączając awansu.
Waldemar Formela

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt