24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Gminne eliminacje XXXII Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô mowa".


17 kwietnia 2003 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się eliminacje Gminnego Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mowa". Miały one na celu wyłonienie reprezentacji do Turnieju Powiatowego.
W sali GOK spotkali się miłośnicy języka, kultury i tradycji kaszubskiej. W eliminacjach wzięło udział 48 recytatorów reprezentujących 13 szkół w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I - III, klasy IV - VI, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne.
Komisja w składzie: Emilia Reclaf, Julita Krzebietke, Barbara Klawikowska oceniając dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny do eliminacji powiatowych wyłoniła w poszczególnych kategoriach wiekowych następujące osoby:
- kategoria - przedszkola
Aneta Skierka - SP Szopa
Alicja Reiter - SP Mojusz
- kategoria - klasy I - III
Karolina Klinkosz - SP Szopa
Wioleta Dera - SP Mojusz
- kategoria - klasy IV - VI
Jarosław Malek - SP Szopa
Szymon Bigus - SP Sierakowice
- kategoria - gimnazjum
Bernadeta Kotłowska - Gimnazjum Kamienica Królewska
Alicja Pioch - Gimnazjum Sierakowice
- kategoria - szkoła ponadgimnazjalna
Barbara Mielewczyk - Liceum Agrobiznesu Sierakowice
Celem konkursu jest poznawanie i popularyzacja literatury, tradycji i folkloru kaszubskiego oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej. Konkurs stwarza recytatorom okazję do indywidualnej wypowiedzi artystycznej, a także pogłębia wrażliwość na urodę literatury kaszubskiej. W tym roku Komisja stwierdziła, że przygotowane fragmenty prozy były zbyt obszerne, a tematyka tekstów niestosowna do wieku dzieci. Natomiast poziom recytatorów młodzieży starszej należał do bardzo słabych i z tego powodu w kategorii - szkoły ponadgimnazjalne nie przyznano pierwszego miejsca. Mamy nadzieję, że w eliminacjach powiatowych nasza reprezentacja wypadnie bardziej pomyślnie.
(dn)

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt