24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 
Impreza dla dzieci i rodziców
Festyn rodzinny w Szkole Podstawowej w Sierakowicach


Dzień Matki i przypadający kilka dni później Dzień Dziecka to dwa wyjątkowe święta. Z tej okazji 31 maja w Szkole Podstawowej w Sierakowicach odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Radę Szkoły. Była to pierwsza tego typu impreza i miejmy nadzieję, że nie ostatnia.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci i ich rodziców wiele atrakcji. Była loteria i kiermasz, podczas którego uczniowie sprzedawali domowe wypieki oraz namalowane przez kolegów pocztówki. Młodsze dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez cyrkowców. Uczniowie z sąsiedniej szkoły w Puzdrowie zaprezentowali przed widownią spektakl „Upichańc”, czyli kaszubską wersję Kopciuszka. Grupa teatralna działająca przy sierakowickiej podstawówce, a prowadzona przez Izabelę Radomską, przedstawiła legendę o powstaniu Sierakowic. Uczniowie klasy VI i V wykonali znaną wszystkim sierakowiczanom opowieść na wesoło. Natomiast formacja Black Dance zadziwiła wszystkich pokazem tańca nowoczesnego.

„Festyn miał za zadanie przybliżyć rodzicom szkołę, do której chodzą ich dzieci oraz ukazać jej działalność” – mówi Emilia Reclaf, przewodnicząca Rady Szkoły, która prowadziła imprezę.
A.K.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt